Stewardessa nakarmiła dziecko pasażerki własną piersią. Ta historia obiegła już sieć

13.11.2018 10:04

Historia stewardessy z linii Philippine Airlines wzruszyła internautów z całego świata. 24-letnia Patrisha Organo, chcąc pomóc jednej z pasażerek, postanowiła nakarmić jej niemowlę własną piersią.

Stewardessa nakarmiła dziecko własną piersią fot. Facebook/ Patrisha Organo

24-letnie stewardessa, pracująca dla linii Philippine Airlines, stała się niezwykle popularna w mediach społecznościowych. Wszystko za sprawą jednego lotu, podczas którego wykonała swoje obowiązki "ponad normę". 

"To był wyjątkowy lot dla stewardessy"

Patrisha Organo zamieściła post na swoim profilu na Facebooku, w którym opisała zaistniałą sytuację: "Wczoraj zaplanowano mi lot kontrolny, który miał posłużyć do oceny personelu pokładowego. Nie myślałam, że będzie tak wyjątkowy".

Połowa podróży przebiegła "gładko", ale w pewnym momencie stewardesa usłyszała przejmujący płacz dziecka. "Podeszłam do matki niespełna rocznego niemowlęcia i zapytałam się, czy potrzebuje pomocy" - powiedziała kobieta w rozmowie z dziennikarzami. Okazało się, że matka głodnego malucha nie miała pokarmu i zabrakło jej mleka w proszku. Co więcej, na pokładzie również nie było dostępnego mleka modyfikowanego.

Stewardesa postanowiła zaproponować swoją pomoc. 24-latka, sama będąca matką rocznego niemowlęcia, w pomieszczeniu dla załogi nakarmiła dziecko pasażerki. "Pomyślałam sobie, że jest tylko jedna rzecz, którą mogę zaoferować i to jest moje własne mleko. Karmiłam dziecko, aż zasnęło. Matka szczerze mi podziękowała".

Jak przyznała w wywiadzie dla lokalnych mediów Patrisha Organo: "Ten lot był wyjątkowy nie tylko z powodu zdobycia przeze mnie kwalifikacji, ale również dlatego, że komuś pomogłam".

Szlachetny gest stewardessy przyniósł jej tysiące pozytywnych komentarzy na Facebooku. Wiele osób nazwało ją "aniołem".

Przeczytaj także: 

• 44-latek przyleciał do Polski na paszporcie dziecka. "Szokujące, że nikt tego nie zauważył" 

• Dziecko i niemowlę w samolocie – jak przygotować się do podróży z najmłodszymi pasażerami?

Źródło: wp.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń