Stewardesy bez makijażu? Przełom w liniach lotniczych Virgin Airlines

06.03.2019 10:40

Linie lotnicze Virgin Atlantic wyraziły zgodę na pracę stewardes bez makijażu. Biorąc pod uwagę liczne seksistowskie wystąpienia tego przewoźnika z przeszłości, można uznać to znaczącą zmianę, a nawet przełom.

Stewardesa fot. Shutterstock

Richard Branson, właściciel Virgin Group, dbał o to, aby linie lotnicze mogły szczycić się „najbardziej atrakcyjną załogą pokładową" na świecie. Sposób traktowania pracownic i dość seksistowskie reklamy przewoźnika ze skąpo ubranymi stewardesami nieraz budziły kontrowersje. Okazuje się, że linie chcą jednak zmienić politykę wobec kobiet, by poprawić swoją nie do końca pozytywną reputację.

Na pokładzie bez makijażu

Linie Virgin Airlines od zawsze dbały, by się wyróżniać na tle konkurencji. Służyły temu między innymi charakterystyczne czerwone uniformy, które noszą stewardesy. Do tego obowiązkowo szpilki i wyrazisty makijaż, najlepiej czerwoną szminkę pasującą do stroju. 

Teraz linie postanowiły zmienić politykę wobec kobiet pracujących na pokładzie. W poniedziałek przewoźnik ogłosił, że jego stewardesy nie mają dłużej obowiązku malowania się przed pracą, a także mogą nosić spodnie, jeśli sobie tego życzą.

Choć ta zasada weszła w życie dopiero w 2019 roku, to można uznać ją za rewolucyjną w branży lotniczej, ponieważ wciąż wiele linii wymaga od pracownic starannie nałożonego makijażu i obcisłych spódniczek.

Linie Virgin Atlantic zawiadomiły jednocześnie w komunikacie, że czerwone stroje nadal będą obowiązywały załogę, a pracownice tak jak dawniej będą dostawały wskazówki, jak nałożyć makijaż czy ułożyć fryzurę, by nie popsuła się podczas długich lotów – z tym że nie będą już one obligatoryjne.

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń