Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Sześć składów Pendolino uszkodzonych. Pociągi "wyglądają jak ostrzelane"

25.01.2018 10:17

PKP Intercity musiało wycofać z ruchu aż sześć pociągów Pendolino. Wszystko z powodu poważnych uszkodzeń podwozi składów. Jak podali sami pracownicy przewoźnika – „tabor wyglądał jak ostrzelany”. 

Sześć składów Pendolino uszkodzonych. Pociągi "wyglądają jak ostrzelane" fot. Flickr

Jak poinformował „Rynek Kolejowy”, pociągi zostały odstawione na stacji techniczno-postojowej w Olszynce Grochowskiej. Pracownicy PKP Intercity zauważyli poważne uszkodzenia składów, w tym dziury, poprzerywane izolacje i wbite w poszycie kamienie. Usterki wystąpiły poprzez kontakt z tłuczniem znajdującym się na torach kolejowych.

"Tabor wygląda jak ostrzelany" - powiedzieli pracownicy narodowego przewoźnika. Informację oficjalnie potwierdziła Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowa PKP Intercity.

Przewoźnik informuje, że stan techniczny pociągów jest obecnie sprawdzany. Producent taboru, Alstom, nie chce się wypowiadać w tej sprawie i odsyła do PKP Intercity. Z powodu tego zdarzenia na ośmiu połączeniach, na których kursowało Pendolino, jeździły zastępcze składy wagonowe. 

Zła passa Pendolino

PKP Intercity zakupiło 20 nowoczesnych składów za niemal 400 mln euro. Niestety, z pociągami wciąż są jakieś problemy, jak chociażby brak internetu w wagonach. Obecnie w ruchu jest tylko 12 z 20 pociągów Pendolino – oprócz 6 wspomnianych wyżej składów, 2 kolejne znajdują się w naprawach powypadkowych.

Źródło: rynek-kolejowy.pl, fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń