Ta futurystyczna księgarnia bije rekordy popularności. Stała się hitem wśród turystów

14.06.2019 12:12

W Chinach powstała niezwykła, futurystyczna księgarnia. Miejsce to wyróżnia się nowoczesnym wystrojem, oryginalnymi schodami oraz lustrzanym sufitem, który daje wyjątkowy efekt wizualny. Księgarnia stała się tak popularna, że urosła do rangi atrakcji turystycznej. 

Księgarnia w Chinach fot. X+Living

Unikatowa księgarnia Chongqing Zhongshuge została zaprojektowana przez firmę X+Living. Zajmuje trzecie i czwarte piętro Zodi Plaza Yangjiaping, w mieście Chongqing w Chinach. 

Niezwykła księgarnia w Chinach 

Księgarnia Chongqing Zhongshuge zajmuje powierzchnię 120 m2. Odwiedzający wchodzą do środka przez szklaną fasadę. Najbardziej zjawiskowa jest tzw. "sala drabinowa" - w tym miejscu schody pełnią funkcję półek na książki. Lustrzany sufit sprawia, że pomieszczenie wygląda na dużo większe, tworząc jednocześnie niesamowitą iluzję wizualną. W księgarni zaprojektowano też "cichą strefę"  oraz czytelnię dla dzieci. Drugie z tych miejsc wykończono różnorodnymi, kolorowymi wzorami i kształtami. Na samej górze przygotowano strefę rekreacyjną, w której można napić się kawy czy herbaty.

W dwa tygodnie po otwarciu księgarnię odwiedziło niemal 200 tys. gości. Tak duże zainteresowanie tym miejscem sprawiło, że pracownicy musieli wprowadzić ograniczenia, co do liczby odwiedzających. Oryginalny wygląd księgarni został doceniony na arenie międzynarodowej. Jej zdjęcie zostało wyróżnione w konkursie fotograficznym 2019 National Geographic Travel Photo Contest.

Źródło: wp.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń