Tanimi liniami do Nowego Jorku? Wizzair zapowiada nowe połączenie

19.10.2018 10:26

Prezes Wizzaira, Jozsef Varadi, zapowiedział podczas konferencji w Budapeszcie uruchomienie połączeniami do Nowego Jorku. 

Samolot Wizzair fot. Tomasz Kawka/East News

Taka informacja od węgierskiego przewoźnika z pewnością ucieszy wielu podróżników. Szef Wizzaira długo dementował, ale w końcu potwierdził informację, o której dużo mówiono na rynku – węgierski low-cost planuje polecieć do Nowego Jorku.

Tanimi liniami z Budapesztu do Nowego Jorku?

Samoloty miałyby latać do Stanów Zjednoczonych z lotniska w Budapeszcie. W opinii Jozsefa Varadiego takie połączenie ma ogromny potencjał, a do 2030 roku może obsługiwać nawet 30 milionów pasażerów rocznie.

– Chciałbym, aby Wizzair zaczął latać na znacznie dalszych kierunkach. Stolica Węgier z pewnością będzie atrakcyjna także dla pasażerów spoza Europy – podkreślił szef węgierskich linii.

Varadi dodał, że do tej pory turyści mieli "fetysz Pragi", ale patrząc po statystykach liczby turystów z ostatnich lat widać, że Budapeszt może szybko prześcignąć stolicę Czech pod względem popularności.

Choć na razie nie wiadomo, jaka będzie data uruchomienia połączenia do Nowego Jorku, fora dla podróżników zapełniły się pozytywnymi komentarzami od potencjalnych pasażerów. 

Węgierski serwis Airportal.hu, który podał tę informację sugeruje, że Wizzair może zmodyfikować swoje zamówienie na Airbusy A321 neo (pierwsze samoloty otrzyma w przyszłym roku) i zamiast tego zamówić niektóre z nich w długodystansowej wersji LR. W takiej konfiguracji samolot byłby w stanie pokonać trasę z Budapesztu do Nowego Jorku.

Przeczytaj także:

• Wizzair idzie w ślady Ryanaira. Przewoźnik likwiduje darmowy bagaż podręczny

Do USA bez wizy? To możliwe jeszcze w tym roku

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń
Tagi