Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

To będzie najdłuższy lot świata. Samolot pokona trasę ponad 15 tys. km!

27.04.2018 15:29

Linie lotnicze Singapore Airlines włączyły do swojej oferty połączenie, który potrwa aż 19 godzin. Tym samym przewoźnik pobije o godzinę dotychczasowy rekord aktualnego lidera w tym zestawieniu - Qatar Airlines. Rejs z Singapuru do Nowego Jorku stanie się najdłuższym bezpośrednim lotem w historii. 

Singapore Airlines fot. East News/Frederic Lert/Le Desk

Rekordowo długie połączenie linii Singapore Airlines będzie odbywało się w najnowszej maszynie od Airbusa - A350-900 ULR. Jeszcze w tym roku samolot zacznie obsługiwać trasę między Singapurem a Nowym Jorkiem. 

Singapore Airlines: najdłuższy lot świata

Rekordowy przelot będzie miał 15 322 km długości, potrwa około 19 godzin i zdobędzie tytuł najdłuższego na świecie lotu komercyjnego. A350-900 ULR to maszyna zaprojektowana do tak długich podróży, jak trasa Singapur-Nowy Jork. Samolot będzie w stanie pomieścić 24 tys. litrów paliwa, potrzebne, aby pokonać tak długi lot, bez międzylądowania. 

Linie Singapore Airlines zapewniają, że rejs będzie komfortowy dla podróżnych. O wygodę podczas 19-godzinnego lotu ma zadbać, m.in. specjalnie zaprojektowane oświetlenie, które ma ułatwić radzenie sobie z jet lagiem. Ale to nie wszystko. Singapurskie linie zapewniają również w każdej klasie kilka posiłków podczas podróży.

Dotychczasowy rekord należał do linii lotniczych Quatar Airlines. W marcu, dzięki bezpośredniemu połączeniu z Auckland do Dohy, trwającemu 18 godzin linie zapewniły sobie pozycję numer jeden. Niebawem ten podniebny rekord pobije Singapore Airlines.

___

RadioZET.pl/onet.pl/NC

Oceń
Tagi