Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

To najdłuższy szklany most na świecie. Niesamowita konstrukcja w Chinach

08.05.2019 11:15

W chińskiej wiosce Huaxi udostępniono najdłuższy szklany most na świecie. Niezwykła konstrukcja ma 518 metrów długości i zawieszona jest ponad 100 metrów nad ziemią. Atrakcja z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom mocnych wrażeń. 

Szklany most w Chinach fot. Xinhua News/East News

Szklany most powstał w jednej z najbogatszych chińskich wiosek – Huaxi w prowincji Jiangsu. Znajduje się na terenie popularnego parku rozrywki Huaxi World Adventure Park. Szklaną atrakcję udostępniono turystom w połowie kwietnia.

Szklany most w Chinach: spacer 100 m nad ziemią

Konstrukcja wykonana została z tafli szkła o grubości 35 mm - każda z nich może utrzymać aż 4,7 tony. Jednocześnie na moście może przebywać 2,6 tys. osób. Most w Huaxi ma 519 metrów długości, co czyni go najdłuższą tego typu konstrukcją na świecie.

Most Chiny fot. Xinhua News/East News

Wioskę Huaxi odwiedza rocznie ok. 2 milionów turystów. ZnanyHuaxi World Adventure Park, na którego terenie wzniesiono most, oferuje również sztuczne jezioro oraz repliki zabytków z Chin i całego świata - m.in. Wielki Mur, Bramę Niebiańskiego Spokoju, paryski Łuk Triumfalny czy operę w Sydney.

Szklana kładka Chiny fot. Xinhua News/East News

Chiny słyną z odważnych budowli. Tutaj też znajduje się najwyższy szklany most na świecie. Rekordowa w tej kategorii szklana kładka zawieszona jest na wysokości 300 m nad Wielkim Kanionem Zhangjiajie.

___

RadioZET.pl/NC

Oceń