Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

To najpiękniejsze plaże na świecie. Nowy ranking FlightNetwork

29.11.2018 12:32

Za najpiękniejszą plażę na świecie została uznana Navagio Beach na greckiej wyspie Zakynthos. Tak wynika z raportu przygotowanego przez FlightNetwork. Które plaże zostały jeszcze wyróżnione?

Najpiękniejsze plaże świata fot. Shutterstock

Ranking FlightNetwork powstał na podstawie opinii 600 ekspertów – dziennikarzy, redaktorów, blogerów i agentów zajmujących się turystyką. Na liście znajdują się plaże z Ameryki Środkowej i Południowej, Australii oraz Europy. 

Navagio Beach najpiękniejszą plażą na świecie

Numer jeden w zestawieniu jest plaża Navagio położona na greckiej wyspie Zakynthos. Miejsce to słynie z wraku statku wyrzuconego na brzeg w latach 80. XX wieku, stąd też inna nazwa plaży - Zatoka Wraku. Na piękno tego miejsca wpływają też krajobrazy wysokich, 300-metrowych klifów łamiących się w zakole, krystalicznie czyste Morza Jońskiego oraz plaża z jasnym piaskiem. Uwielbiana przez turystów Zatoka Wraku najlepiej prezentuje się z górującej nad nią skarpy. Plaża Navagio jest jednym z najczęściej fotografowanych miejsc na wyspie. Aby wykąpać wykąpać się przy wraku statku, trzeba wybrać się na plażę łódką z portu Porto Vromio. 

Zakynthos - plaża Nawajo fot. pixabay

Na 2. miejscu znalazła się plaża Whitehaven w Australii, która należy do najczęściej fotografowanych na świecie. Znajduje się na wyspie Whitsunday w pobliżu Wielkiej Rafy Koralowej. Piasek na plaży jest jednym z najbielszych na Ziemi. Co więcej, miejsce to wciąż zachowało dziewicze piękno i zdaje się umiejętnie bronić przed komercjalizacją.

Whitehaven beach Australia fot. Shutterstock

Trzecie miejsce zajęła plaża El Nido lub Hidden Beach na wyspie Palawan na Filipinach. Plaża otoczona wysokimi klifami i bujnymi palmami, jest wysoko oceniana zarówno za nienaruszone piękno, jak i jasny piasek i jakość wody.  

El Nido - Filipiny fot. Shutterstock

10 najpiękniejszych plaż świata [LISTA]

1. Zatoka Wraku, Zakynthos (Grecja)
2. Whitehaven Beach (Australia)
3. Hidden Beach (Filipiny)
4. Praia do Sancho (Brazylia)
5. Tulum Beach (Meksyk)
6. Grace Bay (archipelag Turks i Caicos)
7. Seven Mile Beach (Kajmany)
8. Anse Source D’Argent (Seszele)
9. Maya Bay, Phi Phi (Tajlandia)
10. Varadero Beach (Kuba)

Pełna lista 50 najpiękniejszych plaż znajduje się na stronie FlightNetwork

Źródło: dailymail.co.uk

___

RadioZET.pl/NC

Oceń