Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

To najwyższy kryty wodospad na świecie. Powstał na lotnisku w Singapurze

18.04.2019 09:22

Na lotnisku Jewel Changi Airport w Singapurze oficjalnie otwarto największy na świecie kryty wodospad. Zjawiskowa konstrukcja ma 40 metrów wysokości i jest zasilana wodą deszczową. 

Wodospad - lotnisko w Singapurze fot. Facebook/Changi Airport

Najbardziej charakterystycznym punktem nowego terminala na lotnisku w Singapurze jest swoista dżungla, w której centrum stworzono niesamowity wodospad - Rain Vortex. Będzie to najwyższy na świecie wodospad znajdujący się pod dachem. Projekt stworzył znany kanadyjsko-izraelski architekt, Moshe Safdie. Wartość tej inwestycji szacowana jest na niemal 1,3 mld dolarów.

Singapur: 40-metrowy wodospad na lotnisku

Nowa cześć lotniska to supernowoczesny budynek w kształcie okręgu, którego dach stworzono ze szkła i stali. W samym środku dachu znajduje się otwór, dzięki któremu woda deszczowa tworzy 40-metrowy wodospad opadający do samego serca porośniętego tropikalną roślinnością terminala. Na kaskadowych tarasach posadzono ponad 200 różnych gatunków roślin. Pomiędzy roślinnością znajdują się ścieżki oraz tarasy, dzięki którym pasażerowie i turyści mogą podziwiać wodospad. Pierwsi zwiedzający byli świadkami premierowego pokazu multimedialnego - połączenia dźwięku, światła i wody.

ZOBACZ TAKŻE: Singapur: 8 rzeczy, które musisz zrobić w tym mieście

Lotnisko w Singapurze najlepszym na świecie

Lotnisko Changi w Singapurze nie ma sobie równych. W prestiżowym rankingu Skytrax, od siedmiu lat lat wybierane jest najlepszym lotniskiem na świecie. To 16. najbardziej ruchliwy port lotniczy na świecie — rocznie obsługuje ok. 62,2 mln pasażerów. 

Co sprawia, że singapurskie lotnisko jest tak wyjątkowe? Jego piękna architektura, czystość,  luksusowe udogodnienia, zielone tereny oraz bogata oferta restauracji i atrakcji. 

Ponadto lotnisko Chiangi w Singapurze przygotowało dla podróżnych zjeżdżalnie, kino, a nawet basen z jacuzzi na dachu sąsiedniego hotelu. Dodatkowym atutem lotniska jest położenie. Do centralnej dzielnicy biznesowej Singapuru można dojechać w zaledwie 30 minut.

ZOBACZ TAKŻE: Ranking najbardziej punktualnych linii lotniczych świata. Duży spadek LOT-u 

Źródło: TVN24

___

RadioZET.pl/NC

Oceń
Tagi