Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tragedia na pokładzie samolotu Qatar Airways. Zmarło niemowlę

27.09.2018 11:14

Do tego tragicznego zdarzenia doszło na pokładzie samolotu Qatar Airways, które leciał do Indii. Lokalna policja i prokuratura zajmuje się wyjaśnieniem okoliczności śmierci dziecka.

Qatar Airways fot. Pixabay

Jak podaje "Wprost", 11-miesięczny Arnava Varma podróżował z rodzicami samolotem linii Qatar Airways ze stolicy Kataru do Hajdarabad w Indiach. Tuż po starcie rodzice zauważyli, że ich dziecko ma poważne problemy z oddychaniem. Z powodu pogarszającego się stanu zdrowia chłopca, załoga samolotu powiadomiła obsługę naziemną o konieczności zorganizowania pomocy medycznej.

Chłopca nie udało się uratować

 Pomoc udzielona chłopcu na pokładzie nie poprawiła niestety jego stanu zdrowia. Po wylądowaniu na lotnisku w Indiach, niemowlę zostało natychmiast przewiezione do najbliższego szpitala. Na pomoc było już jednak za późno. Medycy stwierdzili zgon chłopca, który miał nastąpić jeszcze w samolocie.

Lekarze podkreślali, że od momentu wystąpienia u dziecka problemów ze zdrowiem, do chwili przewiezienia go do szpitala w Indiach minęło ponad 3 godziny. Lokalna policja i prokuratura już zajmuje się wyjaśnieniem okoliczności śmierci dziecka. Śledczy zlecili już przeprowadzenie sekcji zwłok, która pozwoli na ustalenie bezpośrednich przyczyn śmierci niemowlęcia.

Przeczytaj także:

• Koszmar w samolocie. Pasażerowie krwawili z nosa i uszu z powodu niskiego ciśnienia

• O krok od tragedii. Pilot zapalił e-papierosa, po czym samolot zaczął pikować w dół

Źródło: wprost.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń