Tragiczny wypadek na Zakynthos. Na plażę osunął się klif, trzy osoby ranne

13.09.2018 15:18

Na popularnej plaży Nawajo, na greckiej wyspie Zakynthos, doszło do tragicznego wypadku. Część stromego klifu osunęła się na plażę. Trzy osoby zostały ranne, w tym co najmniej jeden turysta - podaje AFP, powołując się na grecką agencję ANA.

Zatoka Wraku fot. Associated Press/East News

Do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek na plaży Nawajo (Navagio Beach), która znajduje się w słynnej Zatoce Wraku na wyspie Zakynthos

Zakynthos: na plażę osunął się klif 

Jak podają greckie media, część skalnej ściany, która otacza popularną plażę, osunęła się na ziemię. Straż przybrzeżna poinformowała, że w wyniku tego zdarzenia nikt nie zginął. Agencja ANA podała jednak, że trzy osoby zostały ranne, w tym co najmniej jeden turysta. Ich obrażenia nie są na szczęście poważne.

Jak relacjonowali świadkowie zdarzenia, osuwisko wywołało ogromne fale i wywróciło na morzu kilka łodzi- Usłyszeliśmy odgłos i niewielki kawałek skały spadł, potem drugi, a w końcu trzeci duży fragment wpadł do morza, wywołując fale, które przewróciły łodzie - powiedział jeden z turystów w rozmowie z grecką agencją. 

W czasie skalnej lawiny na plaży Nawajo znajdowały się setki turystów z dziećmi. Zostali ewakuowani z tego miejsca łodziami.

Przeczytaj także:

• Trzęsienie ziemi na Riwierze Tureckiej. Z hoteli ewakuowano turystów

• Tragedia na plaży. 21-latek utonął w wykopanej przez siebie dziurze w piasku

Źródło: interia.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń