Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tragiczny wypadek na Zakynthos. Na plażę osunął się klif, trzy osoby ranne

13.09.2018 15:18

Na popularnej plaży Nawajo, na greckiej wyspie Zakynthos, doszło do tragicznego wypadku. Część stromego klifu osunęła się na plażę. Trzy osoby zostały ranne, w tym co najmniej jeden turysta - podaje AFP, powołując się na grecką agencję ANA.

Zatoka Wraku fot. Associated Press/East News

Do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek na plaży Nawajo (Navagio Beach), która znajduje się w słynnej Zatoce Wraku na wyspie Zakynthos

Zakynthos: na plażę osunął się klif 

Jak podają greckie media, część skalnej ściany, która otacza popularną plażę, osunęła się na ziemię. Straż przybrzeżna poinformowała, że w wyniku tego zdarzenia nikt nie zginął. Agencja ANA podała jednak, że trzy osoby zostały ranne, w tym co najmniej jeden turysta. Ich obrażenia nie są na szczęście poważne.

Jak relacjonowali świadkowie zdarzenia, osuwisko wywołało ogromne fale i wywróciło na morzu kilka łodzi- Usłyszeliśmy odgłos i niewielki kawałek skały spadł, potem drugi, a w końcu trzeci duży fragment wpadł do morza, wywołując fale, które przewróciły łodzie - powiedział jeden z turystów w rozmowie z grecką agencją. 

W czasie skalnej lawiny na plaży Nawajo znajdowały się setki turystów z dziećmi. Zostali ewakuowani z tego miejsca łodziami.

Przeczytaj także:

• Trzęsienie ziemi na Riwierze Tureckiej. Z hoteli ewakuowano turystów

• Tragedia na plaży. 21-latek utonął w wykopanej przez siebie dziurze w piasku

Źródło: interia.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń