Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Turyści masowo odwołują wakacje na Malediwach

16.02.2018 09:59

Niestabilna sytuacja polityczna na Malediwach sprawia, że turyści z całego świata odwołują planowane na najbliższy okres wakacje. Ostrzeżenia przed podróżami do wyspiarskiego kraju wystosowały m.in. Stany Zjednoczone i Chiny.

Turyści masowo odwołują wakacje na Malediwach fot. Pixabay

Turyści odwołują planowane na najbliższy okres wakacje na Malediwach, gdzie wprowadzono stan wyjątkowy. Ostrzeżenia przed podróżami na wyspy wprowadziły także chińskie linie lotnicze. 

Najbardziej ucierpią turyści z Chin. Właśnie rozpoczął się dla nich tygodniowy okres świąt nowego roku według tradycyjnego kalendarza księżycowego, czyli czas wzmożonych wyjazdów. Niestety ze względu na ostrzeżenia rządu i przewoźników przed podróżami do wyspiarskiego kraju, wielu osób zdecydowało się odwołać swoje wakacje.

Okazuje się, że w ubiegłym roku Malediwy odwiedziło 1 mln 400 tys. turystów, z czego ponad 20 proc. pochodzi z Chin. Chińskie biura podróży oferują teraz bezpłatne zmiany rezerwacji. Szacuje się, że w związku z niestabilną sytuacją polityczną w najbliższym czasie na Malediwach zostanie odwołanych około 25 proc. rezerwacji hoteli.

Przypomnijmy, że 5 lutego rząd Malediwów wprowadził 15-dniowy stan wyjątkowy, ale jednocześnie poinformował, że nie ma to wpływu na bezpieczeństwo turystów. Kilka godzin po jego ogłoszeniu policja aresztowała byłego prezydenta Maumuna Abdula Gajuma, przyrodniego brata obecnego przywódcy. Wcześniej Sąd Najwyższy nakazał zwolnienie z aresztu przedstawicieli opozycji. Problemy polityczne w kraju mogą w poważny sposób odbić się na jego gospodarce.

___

RadioZET.pl/wp.pl/NC

Oceń
Tagi