Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Turyści wybrali się na Śnieżkę w adidasach. Nagranie obiegło już sieć

11.02.2020 11:44

W górach od kilku dni panują bardzo trudne warunki pogodowe. Mimo tego nie brakuje nieodpowiedzialnych osób, które kompletnie nieprzygotowane wybierają się na górskie wędrówki. Tym razem dwójka turystów wyruszyła na Śnieżkę w adidasach. Pracownicy Informacji Turystycznej Karpacz skrytykowali tego typu zachowanie i zaapelowali o rozwagę. 

Karkonosze zimą fot. Shutterstock

Co jakiś czas w mediach pojawiają się informacje o niebezpiecznych sytuacjach w górach czy interwencjach TOPR. Pomimo tego bezmyślni turyści wciąż dają o sobie znać.

Na Śnieżkę w adidasach

Do sieci trafiło nagranie opublikowane przez Informację Turystyczną Karpacz. "Śnieżka najwyraźniej została mianowana MEKKĄ GŁUPCÓW w Polsce" – napisano w poście opublikowanym na Facebooku. Co sprawiło, że pracownicy ITK w takich słowach ocenili turystów? Wyjaśnili to w dalszej części wpisu. 

"GOŁE dłonie W MROZIE NA metalowych ŁAŃCUCHACH !!! - gwarantują ekstremalne doznania, niech się schowa film "365 dni"
Obowiązują "stroje wyjściowe" !!! - adidaski !!
Jako "strój zejściowy" - zapewnią posiadaczowi niespotykanie płynny krok!!!".

ZOBACZ TAKŻE: Turystka utknęła w Tatrach. Musiała spędzić noc w śnieżnej jamie

Informacja Turystyczna Karpacz zaapelowała do turystów o rozwagę. "Drodzy turyści, jest zima i na pewno warunki panujące o tej porze roku w Karkonoszach nie pozwalają na wyjście w góry w adidasach!" - dodali pod umieszczonym wideo.

Nagranie wywołało burzę w sieci. Pod postem umieszczonym na Facebooku Strimeo w pojawiło się wiele negatywnych komentarzy. 

"Ludzka głupota nie zna granic", "Genialni, idą po rozum do głowy", "Chyba bezpieczniej byłoby na 4 literach...", "Szkoda, że nie w szpilkach", "Ale głupcy", "Poszła sobie nogi połamać?".

Jak podaje GOPR, w szczytowych partiach Karkonoszy temperatura sięga -2,4 st. Celsjusza. Wiatr obniża temperaturę odczuwaną. Występująca mgła ogranicza widzialność do ok. 30 metrów. Na szlakach zalega świeży śnieg, a miejscami są ponad metrowe zaspy.

ZOBACZ TAKŻE:

• Pijany turysta próbował wrócić do hotelu. Przez pomyłkę zdobył górski szczyt

• Wyruszyli w Tatry… w adidasach. Zdjęcie wywołało lawinę komentarzy

Źródło: ITK, onet.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń