Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Turyści zgubili córkę na Kasprowym Wierchu. Odnalazła się w Dolinie Pięciu Stawów

11.07.2019 11:47

W tę historię trudno było uwierzyć nawet ratownikom TOPR-u. Pochodząca z Litwy 13-letnia dziewczynka odłączyła się od rodziców na jednym z najbardziej obleganych szczytów w Tatrach - Kasprowym Wierchu. Odnalazła się pod wieczór, ponad 6 km dalej, w Dolinie Pięciu Stawów.

Kasprowy Wierch fot. Shutterstock

Pochodzący z Litwy turyści wybrali się pieszą wędrówkę na Kasprowy Wierch. W pewnym momencie rodzice stracili z oczu swoją 13-letnią córkę. 

13-latka odnalazła się 6 km dalej

Kilka godzin później ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odebrali zgłoszenie, że do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich dotarła dziewczynka z Litwy, która zgubiła się rodzicom.

13-latka przekazała ratownikom numer telefonu do rodziców, dzięki czemu udało się skontaktować z jej ojcem - który, jak tłumaczył - miał stracić dziecko z oczu na Kasprowym Wierchu. Wszystko skończyło się pomyślnie, a dziewczynkę sprowadzono do Wodogrzmotów Mickiewicza, gdzie czekał już na nią ojciec wraz z ratownikiem TOPR.

Zagadką pozostawało to, w jaki sposób dziewczynka samodzielnie dotarła z Kasprowego Wierchu do Doliny Pięciu Stawów. Jak podano na portalu Tatromaniak, Litwinka została poinstruowana przez rodziców, że w przypadku zagubienia, ma się skierować żółtym szlakiem. Tak właśnie się stało - gdy 13-latka  straciła rodziców z oczu w tłumie turystów, przeszła przez przełęcz Krzyżne i dotarła do Doliny Pięciu Stawów. Sytuacja miała szczęśliwy finał, skończyło się jedynie na strachu i zaskoczeniu. 

Źródło: Tatromaniak, Onet.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń