Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Turystka utknęła w Tatrach. Musiała spędzić noc w śnieżnej jamie

31.01.2019 11:06

Kilkunastu ratowników TOPR-u wyruszyło po dwoje turystów, którzy utknęli w górach w trudnym terenie pomiędzy Świnicą a Zawratem. Mężczyźnie udało się razem z ratownikami zejść na dół, a kobieta dopiero nad ranem została zabrana przez śmigłowiec. Noc spędziła w wykopanej jamie śnieżnej.

Tatry - Turnia fot. Shutterstock

Ratownicy TOPR późnym wieczorem otrzymali zgłoszenie od dwójki turystów, którzy utknęli na szlaku ze Świnicy na Zawrat.  Przebywający w rejonie Gąsienicowej Turni mężczyzna i kobieta stwierdzili, że nie są w stanie samodzielnie kontynuować wędrówki w głębokim śniegu i poprosili o pomoc.

Czekała na śmigłowiec w wykopanej jamie śnieżnej 

Na miejsce udało się kilkunastu ratowników, część od strony Zawratu, część od strony Świnicy. Gdy dotarli na miejsce, okazało się, że mężczyznę można było sprowadzić na dół, jednak kobieta nie miała na to sił. Postanowiono, że przeczeka noc z jednym z ratowników w wykopanej jamie śnieżnej. Nad ranem zostali ewakuowani śmigłowcem.

Warto przypomnieć, że odcinek szlaku pomiędzy Świnicą a Zawratem od kilku miesięcy jest zamknięty dla ruchu turystycznego z powodu obrywu skalnego i zagrożenia powtórnymi obrywami.

Przeczytaj także:

• Lawina w Tatrach. TOPR uratował pięć osób [NOWE FAKTY]

• Dwie turystki utknęły nad urwiskiem w Tatrach. Musiały spędzić tam noc 

Źródło: tatromaniak.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń