Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

W Hiszpanii powstaje "inteligentne miasto". To pierwszy taki projekt na świecie

20.05.2019 11:40

Elysium City, czyli pierwsze inteligentne miasto, powstaje w Hiszpanii. Projekt tego niezwykłego miejsca przypomina plan filmowy do animacji Disneya. Pierwsi mieszkańcy będą mogli się tu przeprowadzić w 2023 roku. 

Elysium City - Hiszpania fot. Instagram/fugaspublico

Nowatorskie miasto Elysium City powstaje 150 km od Madrytu. Będzie to pierwszy tego typu projekt na świecie. Już same zdjęcia "inteligentnego miasta" w Hiszpanii robią wrażenie. 

Elysium City: miasto zasilane energią słoneczną

Zgodnie z planami inwestycji, na powierzchni 12 km2 powstanie 2 tysiące domów, 18 pól golfowych, 4 ekskluzywne hotele, marina, stadion, galerie handlowe oraz wiele atrakcji. Mieszkańcy Elysium City będą mieć dostęp do darmowego wi-fi, a infrastruktura będzie zasilana przez panele słoneczne

Niezwykle ciekawym rozwiązaniem będzie udostępnienie mieszkańcom informacji na temat miejsc parkingowych, korków, pogody i ostrzeżeń przez kioski rozmieszczone w wielu punktach miasta.

Budowa Elysium City ma zakończyć się do 2023 roku - wtedy też na terenie miasta mają pojawić się pierwsi mieszkańcy. Docelowo ma tam zamieszkać ok. 50 tys. osób. 

___

RadioZET.pl/NC

Oceń