Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

W Szkocji wystawiono na sprzedaż … nawiedzony zamek

09.02.2018 10:03

To podobno „najbardziej nawiedzone” miejsce w Wielkiej Brytanii. Ma w nim straszyć duch mężczyzny z poderżniętym gardłem oraz zjawa paląca cygaro. Zamek właśnie wystawiono na sprzedaż. 

W Szkocji wystawiono na sprzedaż … nawiedzony zamek fot. wikipedia.org/Creative Commons

Chodzi o zamek Birkwood położony w szkockim Lesmahagow. Budynek wybudowano pod koniec XVIII wieku w stylu neogotyckim. W latach 1923-2005 roku mieścił się tam szpital psychiatryczny. 

W zabytkowym obiekcie miał zostać urządzony luksusowy hotel. Zarząd chciał zainwestować w remont zamku nawet 80 milionów funtów. W jego sąsiedztwie miały powstać domki letniskowe dla gości. Otwarcie hotelu zaplanowano na 2019 rok, ale firma, do której należy zabytek, przeszła pod inny zarząd i ostatecznie podjęto decyzję o sprzedaży zamku Birkwood.

Zdaniem poprzednich właścicieli zamek jest nawiedzony. Dlaczego? W budynku widziano podobno ducha mężczyzny z poderżniętym gardłem oraz tajemniczego upiora palącego cygaro. W 2013 roku wybrała się tam ekipa programu Haunted Planet TV i określiła Birkwood jako „jedno z najbardziej nawiedzonych miejsc, które filmowali”.

Teraz tajemniczy zamek Birkwood wystawiony jest na sprzedaż. Ktoś chętny?

Źródło: bbc.com, wprost.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń
Tagi