Teraz gramy

Wizzair ogłosił otwarcie bazy w Krakowie. Pojawi się 12 nowych tras

22.11.2018 10:38

Od 1 maja 2019 roku linia Wizzair otworzy swoją 25. bazę, na lotnisku Kraków-Balice. Mają tam stacjonować dwa samoloty. Przewoźnik zapowiedział też uruchomienie 12 nowych połączeń. 

Wizzair fot. Pixabay

W związku z powstaniem bazy na lotnisku w Krakowie, węgierski przewoźnik umieści tam dwa samoloty typu Airbus A321. Jak poinformował Stephen Jones, zastępca prezesa Wizzair pierwsza z tych maszyn pojawi się w maju, a druga we wrześniu 2019 roku.

- Wybraliśmy Kraków, ponieważ widzimy zapotrzebowanie na podróżowanie w Małopolsce. Jednocześnie dostrzegamy potencjał w popularności Krakowa zarówno jako kierunku turystycznego, jak i w dynamicznym rozwoju miasta w kontekście centrum biznesowego – wyjaśnił Stephen Jones.

Wizzair: 12 nowych tras z Krakowa

Dwa nowe samoloty typu Airbus A321 będą obsługiwać operacje na 12 nowych trasach do: Londynu, Kijowa, Nicei, Turku, Doncaster, Bari, Billund, Katanii, Larnaki, Charkowa, Oslo i Kutaisi w Gruzji.

Na Facebooku linii Wizzair można zobaczyć, jak prezentują się nowe połączenia na mapie.

Bilety na nowe połączenia można już teraz rezerwować na wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej WIZZ. Ceny rozpoczynają się już od 39 złotych.

Baza w Krakowie to inwestycja warta 240 mln dolarów. Dzięki niej powstanie 80 nowych miejsc pracy bezpośrednio w linii oraz ponad 140 w branżach pokrewnych. Wizz Air uruchomi rekrutację młodej i ambitnej załogi do nowej bazy już w styczniu. Spotkania odbędą się 7, 17 oraz 26 stycznia 2019 w Krakowie. 

Źródło: gazetakrakowska.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń
Tagi