Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Włoska wyspa chce zmniejszyć liczbę turystów. Będą spore ograniczenia

04.05.2018 15:46

Włoska wyspa Capri w ostatnich dniach przeżywała spore oblężenie. Właśnie dlatego lokalne władze zapowiedziały spore ograniczenie liczby przybywających osób, aby zapanować nad rosnącym tłumem turystów. 

Wyspa Capri fot. Fotolia

W czasie długiego weekendu zanotowano na Capri rekordowy tłok. Zajętych zostało ponad 90 procent hoteli i pensjonatów. W ciągu zaledwie jednego dnia na włoską wyspę przybyło prawie 10 tys. turystów. Burmistrz Capri Giovanni De Martino tłumaczył, że nie chce instalować bramek, jak w Wenecji, lecz wprowadzić inne kroki, by zapewnić porządek i uniknąć tak dużego oblężenia wyspy. 

Władze Capri chcą wprowadzić limity dla turystów

Na początek burmistrz Capri postanowił ograniczyć liczbę osób przypływających na wyspę - chodzi o przyjmowanie mniejszej liczby turystów na pokład promów i wodoloty.

- Napływ turystów powinien być zarządzany w sposób uporządkowany i dostosowany do warunków na wyspie - oświadczył Giovanni De Martino.

Zdaniem władz, porty na wyspie muszą mieć również możliwość kierowania turystów do mniej zatłoczonych miejsc, aby odciążyć te najbardziej oblegane, jak chociażby plac Piazzetta, gdzie koncentruje się życie miasteczka.

Capri, położona na Morzu Tyrreńskim, uznawana jest za jedną z najpiękniejszych włoskich wysp, która cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Prezes miejscowego zrzeszenia hotelarzy na Capri Sergio Gargiulo zauważył, że o tej porze roku nigdy nie było tam tak wielu turystów, jak w tych dniach.

Źródło: tvn24.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń
Tagi