Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Marcin Wojciechowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wodospad Niagara znów zamarza. Niesamowite zdjęcia obiegły już sieć

25.01.2019 09:42

Północne i środkowe regiony Stanów Zjednoczonych zmagają się z falą mrozów. Na granicy z Kanadą zamarzła część największego na świecie wodospadu Niagara. Ten niezwykły krajobraz przyciąga rzesze turystów i fotografów, którzy publikują swoje zdjęcia w mediach społecznościowych. 

Niagara zamarza fot. Instagram/Reuters

Wodospad Niagara to jedna z popularniejszych atrakcji turystycznych, która przez cały rok przyciąga podróżników z całego świata. Turyści na własne oczy chcą zobaczyć gigantyczne masy wody rzeki Niagara, które spadają kaskadami z wysokości kilkudziesięciu metrów.

Szybki spadek temperatury w Stanach Zjednoczonych sprawił, że zamarzła część tego niezwykłego wodospadu na granicy USA (stan Nowy Jork) z Kanadą (prowincja Ontario). Atrakcja także w swej zimowej odsłonie zachwyciła odwiedzających. Turyści widoki częściowo zamarzniętych wodospadów przyrównywali do kadrów z disneyowskiej animacji „Kraina lodu”.

Wodospad Niagara w zimowej odsłonie

Pokryte śniegiem drzewa oraz sople wokół wodospadu tworzą przepiękną, zimową scenerią. W okolice przybywają liczni podróżni, którzy dzielą się swoimi zdjęciami w mediach społecznościowych. Emma Grafham, jedna z odwiedzających wodospad, w rozmowie z CNN opowiadała, że poczuła się, jakby była w zamku księżniczki Elsy z „Krainy lodu”. „Wyglądało to tak, jakby Elsa poruszyła ręką, tak jak robiła to w filmie, a na jej rozkaz wyrosły schody z lodu” – powiedziała turystka.

Częściowe zamarznięcie wodospadu Niagara zdarzało się już w przeszłości. W zeszłym roku, na przełomie grudnia i stycznia, kiedy temperatura przez dłuższy czas utrzymywała się w granicach -18°C, turyści i fotografowie tłumnie odwiedzali wodospad, żeby na własne oczy zobaczyć to wspaniałe widowisko. W 2016 roku temperatura w tym miejscu spadła do -50°C i zamarznięta Niagara uniemożliwiała pracę lokalnych elektrowni wodnych. Z kolei w 1890 roku zdarzyło się, że ogromna kra zatamowała przepływ wody i wodospad przez dwa dni przestał istnieć.  

Źródło: tvn24.pl, gazeta.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń
Tagi