Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wspólne podróżowanie oznacza szczęśliwszy związek!

04.12.2017 10:49
xxx zet

To doskonała wiadomość dla tych, którzy lubią razem podróżować. Z ankiety przeprowadzonej przez organizację US Travel Association wynika, że pary, które decydują się na wspólne wyjazdy, mają szczęśliwszy związek i bardziej satysfakcjonujące życie seksualne. 

Wspólne podróżowanie oznacza szczęśliwszy związek! fot. Flickr

W badaniu wzięło udział ponad 1000 osób. Wyniki ankiety jednoznacznie wskazują, że podróże są idealnym sposobem na polepszenie relacji w związku. Dlaczego? Podczas wyjazdów mamy doskonałą okazję na to, aby spędzać wspólny czas z dala od codziennego pośpiechu, obowiązków, problemów i przede wszystkim rutyny. Możemy na spokojnie porozmawiać, zorganizować romantyczną kolację i przeżyć wspólnie coś nowego, ekscytującego.

O pozytywnym wpływie podróżowania mówił sam przewodniczący US Travel Association, Roger Dow: „Pary, które wspólnie podróżują mają szczęśliwsze i zdrowsze związki niż te, które tego nie robią”.

A co konkretnie pokazały wyniki przeprowadzonej ankiety?
Aż 83% ankietowanych potwierdza, że dzięki wspólnym wyjazdom z partnerem można dłużej utrzymywać związek w fazie ekscytacji. Natomiast 72% twierdzi, że za sprawą podróży ich relacje zostają na nowo rozbudzone.

Z prezentów najbardziej lubimy wspólne wyjazdy. 63% osób uważa, że najlepszym prezentem od ukochanej osoby nie jest biżuteria czy drogie kosmetyki, ale wspólna podróż, chociażby na kilka dni. 

Podróżowanie w parach wpływa pozytywnie na życie seksualne. Aż 77% osób decydujących się na wspólne podróże przyznaje, że w sferach seksualnych jest bardzo zadowolona. Z kolei 28% ankietowanych twierdzi, że ta sfera w związku poprawiła się właśnie dzięki wyjazdom we dwoje.

Taką teorię potwierdzają sami psychologowie, którzy uważają, że każda zmiana otoczenia ma bardzo duży wpływ na podgrzanie atmosfery w związku i zdrowsze relacje. Często podczas romantycznych podróży we dwoje czujemy się po prostu jak na pierwszej randce. Oby jak najwięcej takich wyjazdów!

___

RadioZET.pl/national-geographic.pl/NC

Oceń