Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wybrano najbardziej ekscytujące miasto świata!

02.02.2018 13:52

W tegorocznym rankingu miano najbardziej ekscytującego miasta zyskało… Chicago. Co przyciąga do tego miejsca? Doskonała zabawa, przyjazna atmosfera, bogate zaplecze kulturalne i „ekscytujące” atrakcje. 

Wybrano najbardziej ekscytujące miasto świata! fot. Fotolia

Spośród 32 miast na całym świecie to właśnie Chicago uznano za najlepsze i najbardziej ekscytujące. Już drugi rok z rzędu to „wietrzne miasto” znalazło się na szczycie notowania Time Out City Life Index, w którym ocenia się miasta pod względem kulinarnym, kulturalnym, życzliwości mieszkańców, przystępnych cen, szczęścia i zadowolenia z życia. Chicago ma w sobie trudną do opisania energię – za dnia kusi wspaniałym zapleczem kulturalnym, a nocą przyciąga zabawą się w najlepszych klubach, restauracjach i knajpkach. Na pewno warto je zobaczyć.

Chicago fot. Pixabay
Chicago jest trzecim pod względem wielkości miastem w Stanach Zjednoczonych. 

Na drugim miejscu znalazło się Porto, które po raz pierwszy w uwzględniono w zestawieniu Time Out City Life Index. Porto jest drugą co do wielkości metropolią w Portugalii (zaraz po Lizbonie), położoną w północnej części kraju. Miasto zalicza się do najbardziej przyjaznych miejsc. Co więcej, okazuje się, że właśnie tutaj najszybciej znajdziemy przyjaciół i miłość.

Porto fot. Pixabay
W Porto jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc jest Ribiera, urokliwa dzielnica portowa.

Trzecie miejsce zajął Nowy Jork – „miasto, które się kocha albo nienawidzi”. To jedno z najchętniej odwiedzanych miast świata. I nie ma się czemu dziwić, bo atrakcji jest tutaj tak wiele, że ciężko wybrać te najlepsze. Na pewno warto zobaczyć panoramę metropolii ze szczytu Empire State Building, wybrać się na spacer po moście Brooklyńskim i podziwiać feerię świateł na Times Square. Ale to dopiero dobry początek tego, co czeka na miejscu.

Nowy Jork fot. Pixabay

Na czwartym miejscu pojawiło się Melbourne, nazywane często „stolicą szczęśliwych ludzi”. Właśnie tutaj, w drugim co do wielkości mieście Australii, możemy napić się najlepszej kawy, podziwiać fantastyczną sztukę uliczną (tzw. street art) i przejechać się darmowym autobusem, który jeździ codziennie wokół miasta.

Melbourne_fotolia fot. Fotolia

W pierwszej dziesiątce znalazły się również: Londyn, Madryt, Manchester, Lizbona, Filadelfia i Barcelona. Każdy z tym miast jest piękne i na swój sposób wyjątkowe.

Źródło: PAP

___

RadioZET.pl/NC

Oceń
Tagi