Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wybrano "najlepsze kierunki turystyczne w 2019 roku". Portugalia numerem jeden

12.06.2019 10:49

Po raz kolejny przyznano nagrody World Travel Awards, które nazywane są Turystycznymi Oskarami. W Europie niekwestionowanym liderem okazała się Portugalia. Coraz większą popularność zyskuje gruzińskie Batumi.

Portugalia fot. Pixabay

Tegoroczne rozdanie nagród World Travel Awards 2019 obyło się w czasie uroczystej gali na Maderze. Kogo wyróżniono w kategoriach europejskich?

Portugalia najlepsza na wakacje

Wielkim zwycięzcą tegorocznej ceremonii została Portugalia, która po raz trzeci z rzędu zdobyła tytuł "Najlepszego Kierunku w Europie". Pokonała jednocześnie kraje takie jak: Austria, Anglia, Francja, Niemcy, Grecja, Irlandia, Włochy, Norwegia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria i Turcja. Jednak nie był to jedyny triumf tego położonego nad Oceanem Atlantyckim państwa.

Za najlepszą europejską wyspę uznano Maderę, nazywaną często "wyspą wiecznej wiosny", ponieważ temperatura nie spada tu zwykle poniżej 15 stopni Celsjusza.

Madera fot. Pixabay

Ale to nie koniec wyróżnień. Stolica Portugalii, Lizbona została wybrana najlepszym miastem na weekend, pokonując m.in. Paryż, Amsterdam, Berlin czy Wenecję. Również najlepsze plaże w Europie znajdziemy w Portugalii, a dokładniej w regionie Algarve, na południu kraju. 

Batumi coraz popularniejsze

W rankingu pojawiło się również miasteczko Batumi w Gruzji, uznane za  wschodzącą gwiazdę wśród europejskich kierunków. Kurort położony jest nad wybrzeżem Morza Czarnego, słynie z kamienistych plaż i długiego, niemal 8-kilometrowego bulwaru.

Batumi fot. Shutterstock

W 2010 roku Batumi przeszło gruntowny remont, który zakończył się sukcesem - wybudowano wiele nowych budynków, a stare miasto poddano kompleksowej renowacji. Choć miasto jest pełne kontrastów i nieco przekoloryzowane, jest bez wątpienia mekką wśród turystów szukających wypoczynku i rozrywki. 

Przeczytaj także:

To najbardziej romantyczne miasta w Europie Środkowej. Na liście CNN aż cztery miasta z Polski

Źródło: onet.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń
Tagi