Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wyjazdy na zakupy „w dni wolne od handlu”. Nietypowa oferta biura podróży

09.04.2018 09:38

„Do Grodna w dni wolne od handlu” — to nowa wycieczka w ofercie białostockiego biura podróży „Nowator”. Jednodniowa wyprawa na Białoruś będzie obejmowała m.in. zwiedzanie miasta, jak i wizytę w największym białoruskim centrum handlowym. 

Grodno - zakupy w dni wolne od handlu fot. Shutterstock

Oferta biura podróży „Nowator” będzie dotyczyła tych niedziel, które zgodnie z wprowadzonymi od niedawna przepisami są w Polsce wolne od handlu. 

„Do Grodna w dni wolne od handlu” — już od 15 kwietnia

Wycieczka biura „Nowator” jest nowością i sporym zaskoczeniem. Pierwszy wyjazd do Grodna ma odbyć się 15 kwietnia, a następne w kolejne niedziele wolne od handlu. Oferta wydaje się doskonałą odpowiedzią na wprowadzony w Polsce zakaz handlu w wybrane niedziele.

Jak wyjaśnia Jolanta Sitko z Biura Podróży „Nowator” (w rozmowie z gazeta.pl):

 Na pomysł organizowana takich wyjazdów wpadliśmy razem z białoruskim kontrahentem. Chciałabym jednak podkreślić, że nie jest to typowy shopping tour, a regularna wycieczka. W programie jest zwiedzanie najciekawszych zabytków, między innymi Muzeum Elizy Orzeszkowej, jest także obiad, a wizyta w centrum handlowym jest tylko jednym z punktów.

Przeczytaj także: Zakaz handlu w niedzielę 2018 - daty zamknięcia sklepów [KALENDARZ]

Zwiedzanie i zakupy w Grodnie za jedyne 120 zł

Program jednodniowego wyjazdu do Grodna będzie obejmował objazd po najważniejszych grodzieńskich zabytkach, obiad z kuchnią białoruską i czas wolny, podczas którego można zwiedzić m.in. sklepy z pamiątkami lub po prostu odpocząć w małej kawiarni.

Po południu zaplanowane jest „zwiedzanie największego centrum handlowego — Old City”. Podczas wycieczki podróżnym towarzyszyć będzie polskojęzyczny przewodnik.

Przedstawicielka biura „Nowator” potwierdza, że napływają już pierwsze zgłoszenia na niedzielne wycieczki do Grodna. Duże znaczenie ma tutaj z pewnością niska cena wyjazdu — zaledwie 120 zł. 

A może zakupy w Czechach?

To nie pierwsza inicjatywa, która umożliwia Polakom wyjazd za granicę w celu zrobienia niedzielnych zakupów. Na początku marca przewoźnik „Leo Express” na swoim profilu na Facebooku umieścił wpis reklamujący niedzielne wypady do Ostrawy w Czechach:

Co powiecie na niedzielny shopping w Ostrawie? Jedźcie z nami! Szybkie i komfortowe połączenia Leo Express do Ostrawy czekają na Was. Z Katowic do Ostrawy dojedziemy w 1 godzinę i 25 minut!”

Przeczytaj także: Jak spędzić czas w niedziele wolną od handlu? Miasto wychodzi naprzeciw mieszkańcom

Źródło: nowator.com.pl, podroze.gazeta.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń