Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wysokie kary za picie alkoholu na pokładzie samolotu. Nawet 80 tys.funtów grzywny

10.06.2019 09:13

Nowa kampania "One Too Many" ma przypominać podróżnym w Wielkiej Brytanii o konsekwencjach wynikających z nadmiernego spożywania alkoholu na pokładzie. Dożywotni zakaz latania, wysokie grzywny czy nawet więzienie grozi osobom, które zakłócają lot, zagrażając jednocześnie bezpieczeństwu innych pasażerów.

Wysokie kary za picie alkoholu na pokładzie samolotu. Nawet 80 tys.funtów grzywny fot. Pixabay

W ramach kampanii "One Too Many" na 14 lotniskach w Wielkiej Brytanii pojawiły się tablice informacyjne, które ostrzegają przed konsekwencjami nadużywania alkoholu - w samolocie, jak również jeszcze przed lotem.

"One Too Many" - jakie kary czekają na pasażerów?

Uciążliwemu pasażerowi załoga może odmówić wejścia na pokład, ukarać grzywną do 5 tys. funtów, a nawet skazać na 2 lata więzienia. Pijanemu pasażerowi grozi również dożywotni zakaz latania określoną linią lotniczą.

One Too many fot. onetoomany.co.uk

Jeśli maszyna będzie musiała zawrócić na lotnisko z powodu niewłaściwego zachowania pijanego pasażera, "winowajca" będzie musiał liczyć się z grzywną w wysokości nawet 80 tys. funtów.

ZOBACZ TAKŻE: Pijany pasażer Ryanaira wyprowadzony z samolotu. Zastraszał innych podróżnych

Uciążliwi pasażerowie wakacyjni

Na pokładzie samolotu różnych linii lotniczych regularnie dochodzi do incydentów, których sprawcami są najczęściej pijani pasażerowie. W marcu tego roku maszyna linii Ryanair musiała zawrócić na lotnisko w Manchesterze z powodu awanturującego się pasażera, który jeszcze przed wejściem na pokład spożył dużą ilość alkoholu.

W maju pasażer Ryanaira został wyprowadzony z samolotu przez policję po tym, jak zachowywał się agresywnie na pokładzie, przeklinał i zastraszał innych podróżnych. 

Część przewoźników, w tym również irlandzka linia lotnicza, z powodu licznych incydentów na pokładzie, wezwały władze lotniska do ograniczenia sprzedaży alkoholu na portach lotniczych.

Według danych Civil Aviation Authority, chociaż liczba incydentów z uciążliwymi pasażerami spadła w porównaniu z ubiegłymi latami, to wzrosła na trasach wakacyjnych. Ponad jedna trzecia była związana z nadmiernym spożyciem alkoholu.

ZOBACZ TAKŻE: Agresywny pasażer w samolocie Ryanaira. Groził, że wszystkich zabije

Źródło: onet.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń