Z Muru Chińskiego nie trzeba schodzić. Można z niego zjechać… na sankach! [WIDEO]

04.01.2018 13:50

Spacer po Murze Chińskim to marzenie niejednego podróżnika. Aby urozmaicić swoją wyprawę, nie trzeba schodzić tą samą drogą. Można na przykład wybrać niezapomniany zjazd na sankach. 

Z Muru Chińskiego nie trzeba schodzić. Można z niego zjechać… na sankach! [WIDEO] fot. Flickr

Wielki Mur Chiński jest największym dziełem budowlanym starożytnych Chin. Zabytek został nawet wpisany na listę siedmiu nowych cudów świata w 2007 roku, jako symbol wytrwałości i uporczywości. Wielki Mur dostępny jest w kilku miejscowościach, jednak ten w Mutianyu (ok. 90 km od stolicy) słynie z najpiękniejszych widoków. Co więcej, znajduje się tutaj fragment muru pochodzący jeszcze z VI wieku.

Wielki Mur Chiński fot. Flickr

Na samą górę wjechać można wyciągiem krzesełkowym, a wrócić… specjalnie przygotowanym torem saneczkowym! Cała trasa ma 1580 metrów długości. Odważni turyści muszą po prostu wsiąść na czarne siedziska (na szczęście z hamulcem!), a potem zjechać w dół. To doskonała opcja dla tych, którzy lubią adrenalinę i fantastyczne widoki.

Tor saneczkowy (The Mutianyu Toboggan) w sezonie letnim otwarty jest w godz. 8.00-17.00, a w zimowym w godz. 8.30-16.30. Koszt zjazdu za osobę to ok. 80 RMB, czyli ok. 45 złotych.

___

RadioZET.pl/NC

Oceń