Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zamieszkaj w domu Michała Anioła. Dawna rezydencja artysty wystawiona na sprzedaż

19.02.2018 14:36

Dom Michała Anioła znajduje się w zielonej krainie Chianti, w środkowej części Toskanii. Zbudowana z kamienia rezydencja artysty przez 300 lat należała do rodu Buonarroti. Teraz posiadłość mistrza renesansu wystawiono na sprzedaż. Można ją kupić za... 7,5 mln euro. 

Toskania fot. Fotolia

Posiadłość włoskiego artysty usytuowana jest w najpiękniejszym rejonie Toskanii - na zboczu zielonego wzgórza, pośród cyprysów. Mistrz renesansu kupił ten dom w 1549 roku od Simony Guicciardini, wdowy po dworzaninie Medyceuszy. Z dokumentów wynika, że artysta zapłacił wówczas za rezydencję 2281 florenów, czyli złotych monet. Jak obliczono, suma ta przy obecnym kursie wymiany odpowiadałaby 280 tysiącom euro!

Rezydencja Michała Anioła za 7,5 mln euro

Posiadłość wystawiona jest obecnie na sprzedaż. Niestety nie jest tania, bo kosztuje 7,5 mln euro. Co obejmuje ta cena? Zbudowany z kamienia dom z elegancko wyposażonymi 10 sypialniami, 7 łazienkami i dziedzińcem. Wokół domu znajduje się również gaj oliwny i winnica.

Toskania - lokalizacja domu Michała Anioła

Największym atutem dawnej rezydencji Michała Anioła jest jej niesamowita lokalizacja - w jednym z najpiękniejszych regionów w Toskanii, w krainie Chianti, między Sieną i Florencją. Jak uważają niektórzy, właśnie Chianti jest kwintesencją Włoch. Zachwycają pagórkowate tereny, porośnięte winnicami i gajami oliwnymi, oraz królujące na wzgórzach zabytkowe posiadłości z kamienia. Nic dziwnego, że takie otoczenie inspirowało jednego z najbardziej wpływowych artystów w historii.

Źródło: polsatnews.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń