Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zaskakująca oferta na Booking.com. Do wynajęcia dom z... czekolady!

26.09.2018 12:34

To idealna oferta dla wszystkich wielbicieli słodkości. We Francji można spędzić urlop w domku, który niemal w całości wykonany jest z czekolady.

Dom z czekolady we Francji fot. Booking.com

Czekoladowy dom (The Chocolate cottage) powstał we francuskiej miejscowości Sèvres. Oferta pojawiła się niedawno w serwisie Booking.com. Atutem jest sama lokalizacja domku - zaledwie 6 km od Wieża Eiffla i 9 km od Muzeum w Luwrze.

Chatka zbudowana z 1,5 tony czekolady

Dom został zaprojektowany i wykonany przez jednego z najlepszych cukierników na świecie - Jeana-Luca Decluzeau. By pomysł zamienić w rzeczywistość, twórca potrzebował blisko 1,5 tony czekolady. Chatka powstała we wnętrzu szklarni L’Orangerie Ephémère w Sèvres, ma powierzchnię 18 m2 i może pomieścić 4 osoby. Domek niemal w całości wykonany jest z czekolady - od ścian, przez niektóre meble, dach, aż po umywalkę, zegar a nawet kominek. Poza samym budynkiem z czekolady zrobiono także „jeziorko”. Jedynie pościel, ręczniki i niektóre elementy sanitarne pozostają tu tradycyjne.

W ramach pobytu, goście mogą także wziąć udział w czekoladowych warsztatach pod okiem artysty-cukiernika, który stworzył cały dom. Klienci otrzymają też upominki (czekoladowe), a także dwa mniej słodkie posiłki – śniadanie i kolację. 

Goście, którzy chcą spędzić tam noc, muszą mieć sporo szczęścia, bo oferta dostępna jest tylko w wybrane dni. Rezerwacji można dokonać przez Booking.com - cena za noc to około 50 euro. Właściciele zastrzegają jednak w regulaminie, że żaden z elementów domku nie może być konsumowany przez gości.

Przeczytaj także:

• Najbardziej nietypowe hotele świata [TOP 10]

• Wakacje w igloo. Zobacz 8 najpiękniejszych hoteli lodowych w Europie

Źródło: fly4free.pl

__

RadioZET.pl/NC

Oceń