Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zaskakujący widok pod Giewontem. Azjaci wnosili na szczyt gigantyczny ząb

28.05.2019 10:49

Do nietypowej sytuacji doszło w miniony piątek, 24 maja, pod Giewontem. Grupa Azjatów postanowiła wnieść na szczyt gigantyczny ząb. Świadek tego zdarzenia, Mariusz Grefkowicz, opublikował w mediach społecznościowych zaskakujące zdjęcie.

Gigantyczny ząb na Giewoncie fot. Twitter/Portal Tatrzańaski

Uczestnicy wycieczki organizowanej przez Portal Tatrzański spotkali na szlaku grupę Azjatów, która - ku zaskoczeniu - wszystkich wnosiła na szczyt ząb gigantycznych rozmiarów. - Szczerze powiem, że to była jedna z dziwniejszych rzeczy, jaka spotkała mnie na tatrzańskim szlaku - przyznał Mariusz Grefkowicz, jeden ze świadków zdarzenia.

Gigantyczny ząb na Giewoncie

- Na oko ząb miał przynajmniej 120 centymetrów wysokości, szerokość ciężko określić, jednak na pewno było to nie mniej niż 80/90 centymetrów. Ten nietypowy przedmiot został wniesiony za pomocą specjalnych, drewnianych noszy – takich samych, jakich używają Słowacy do transportu żywności do schronisk - informuje Portal Tatrzański.

Jak się okazuje, nie była to jednak nieprzygotowana i spontaniczna akcja. Osoby uczestniczące w tej nietypowej wyprawie mieli uprzęże oraz inny, niezbędny sprzęt alpinistyczny, który pomógł im bezpiecznie i skutecznie zrealizować cel. Gigantyczny ząb został przeniesiony na drewnianych noszach. Mężczyzna, który sprawiał wrażenie przewodnika „obytego z górami Europy”, był odpowiedzialny za transport wyjątkowego „bagażu” na najtrudniejszym odcinku. Ząb został zabezpieczony linami, a wyprawa ruszyła z nim na szczyt.

Jak podała "Gazeta Krakowska", była to akcja japońskiej artystki Makiko Yamamoto. Przywiozła ona gispowego zęba z Japonii. Jej celem było wyjście z nim na Giewont i dokumentacja filmowa swojej drogi. Pomagał jej w tym jeden z przewodników tatrzańskich. O całej akcji zostali wcześniej poinformowani przedstawiciele Tatrzańskiego Parku Narodowego. 

Źródło: portaltatrzanski.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń
Tagi