Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zmiana dla podróżujących do Egiptu. Wizę można wykupić przez internet

17.01.2018 11:06

Władze Egiptu postanowiły ułatwić podróże turystom, którzy zamierzają odwiedzić ich kraj. Aby wyrobić wizę, nie trzeba już stać w długiej kolejce na lotnisku. Można zakupić ją przez internet. 

Zmiana dla podróżujących do Egiptu. Wizę można wykupić przez internet fot. Pixabay

Elektroniczna wiza uprawnia do 30-dniowego pobytu Egipcie w celach turystycznych, biznesowych lub tranzytowych. Do tej pory można ją było kupić na  lotnisku, zaraz po przylocie lub ubiegać się o nią w egipskim przedstawicielstwie dyplomatycznym. Zmiany wprowadzone przez władze, umożliwiające wykupienie wizy online, mają zachęcić turystów do podróży do Egiptu. Jak wiadomo, kraj ten boryka się ostatnio ze sporym kryzysem w branży turystycznej. Formularz można wypełnić indywidualnie lub też w imieniu całej rodziny lub grupy. Do wyboru mamy jednorazowy lub wielokrotny wjazd do kraju.

E-wiza do Egiptu: jak wypełnić wniosek i ile kosztuje?

Aby złożyć wniosek o wizę do Egiptu, należy zarejestrować się na stronie visa2egypt.gov.eg, a następnie wypełnić formularz odpowiednimi danymi. Wśród pytań znajdują się również te o poprzednie wizyty w Egipcie, planowane miejsce pobytu oraz o to, kto opłaca podróż. Wypełnienie wniosku zajmuje kilkanaście minut. Na końcu trzeba także opłacić nasz wniosek – 25 USD za wizę jednorazową, 60 USD za wielokrotną.

Aby otrzymać e-wizę, należy posiadać paszport ważny przez co najmniej sześć miesięcy od daty przyjazdu. Wydrukowany formularz należy przedstawić  funkcjonariuszom na przejściu granicznym. Władze zalecają, żeby wniosek złożyć nie później niż 7 dni przed przyjazdem.

Nowa zmiany dla podróżujących do Egiptu objęła obywateli 46 krajów. Poza Polską, o elektroniczną wizę mogą ubiegać się też mieszkańcy m.in.: Australii, Czech, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Islandii, Irlandii, Japonii, Kanady, Korei Północnej, Korei Południowej, Niemiec, Norwegii, Portugalii, Rosji, Stanów Zjednoczonych, Szwecji, Szwajcarii, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Do USA bez wizy? To możliwe jeszcze w tym roku

• Hurghada. Ulubiony kurort na egipskie wakacje

• Sharm el Sheikh: atrakcje, pogoda i miejsca do nurkowania

Źródło: Fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń
Tagi