Zamknij

Ochrona lotniska nie chciała wpuścić 10-latka do samolotu. Powodem... koszulka chłopca

Redakcja
30.12.2019 12:28
Chłopiec na lotnisku
fot. Shutterstock

Ochrona lotniska w Johannesburgu w RPA zatrzymała przed wejściem na pokład samolotu 10-latka z Nowej Zelandii. Wszystko z powodu koszulki z nadrukiem węża, którą chłopiec miał na sobie. Funkcjonariusze uznali, że takie ubranie może wywołać uczucie strachu u innych pasażerów. 

10-letni Stevie Lucas wraz z rodzicami spędzał wakacje w Afryce. Gdy rodzina czekała na lot powrotny do Nowej Zelandii, wtedy pojawiły się kłopoty. W czasie przechodzenia przez bramkę kontrolną pracownicy ochrony lotniska poinformowali rodziców chłopca, że ten nie zostanie wpuszczony na pokład ze względu na swój ubiór.

10-latek miał koszulkę z nadrukiem węża

Problemów przysporzyła chłopcu jego koszulka z dużym i, zdaniem funkcjonariuszy, realistycznym wężem. Jak wyjaśnili pracownicy lotniska, brali pod uwagę bezpieczeństwo pozostałych pasażerów. Według nich T-shirt z wężem mógł powodować strach i panikę wśród innych podróżnych.

Przeczytaj także: Tragedia na pokładzie samolotu. Zmarła 10-letnia dziewczynka

Aby dostać się do swojego miejsca w samolocie, Stevie Lucas musiał przełożyć koszulkę na drugą stronę - w ten sposób nadruk z wężem nie był widoczny. 

- Funkcjonariusze ochrony mają prawo ustalić, czy przedmiot może potencjalnie wyrządzić szkodę innym pasażerom i członkom załogi – tłumaczył  przedstawiciel lotniska, cytowany przez "Daily Mail".

ZOBACZ TAKŻE:

• Pasażerka wyrzucona z samolotu easyJet. Powodem niewłaściwy ubiór i zachowanie kobiety

• Skandal w samolocie. Pasażerka z alergią wyrzucona z pokładu

Źródło: Daily Mail, o2.pl

___

RadioZET.pl/Nc