Zamknij

13-latek wsiadł do samolotu bez biletu. Obsługa lotniska go nie zauważyła

Nina Czochara
19.07.2019 16:54
Wejście na pokład
fot. Shutterstock

13-letni chłopiec wywołał ogromne zamieszanie na lotnisku Heathrow w Londynie. Chłopcu udało się bez biletu i opieki wejść na pokład samolotu British Airways lecącego z londyńskiego lotniska do Los Angeles. Zdarzenie odbiło się szerokim echem wśród internautów.

Chłopiec podróżował bez rodziców i jakichkolwiek innych opiekunów. Nie miał też przy sobie żadnych dokumentów. Przeszedł bez problemu przez odprawę oraz bramki bezpieczeństwa na londyńskim lotnisku Heathrow i nikt go nie zatrzymał. Wszyscy zadają sobie teraz pytanie, jak to możliwe.

Lotnisko Heathrow: obsługa nie zauważyła 13-latka

13-latek bez problemu dostał się na pokład samolotu British Airways. Nikt nie zwrócił uwagi na pozostającego bez opieki chłopca. Dopiero, kiedy po zajęciu miejsc stewardessa poprosiła młodego pasażera o kartę pokładową, okazało się że chłopiec chciał lecieć "na gapę".

Na miejsce wezwano policję i wszczęto śledztwo. Wszyscy pasażerowie musieli opuścić pokład i jeszcze raz przejść przez kontrolę bezpieczeństwa. Z powodu nieoczekiwanego zamieszania lot odbył się z sześciogodzinnym opóźnieniem, a 13-latek został przekazany pod opiekę policji. Ochrona lotniska nie ma pojęcia, w jaki sposób chłopcu udało się niepostrzeżenie dostać na pokład. 

ZOBACZ TAKŻE: Był jedynym pasażerem na pokładzie. "Cały samolot dla siebie" 

Jak podaje dziennik "Independent", nastolatek nie był obywatelem Wielkiej Brytanii. Prawdopodobnie przybył na lotnisko jako pasażer tranzytowy, zgubił się i pomylił samoloty.

Linie British Airways przeprosiły podróżujących za wszelkie niedogodności. Rzecznik Heathrow poinformował, że dodatkowa kontrola była konieczna, aby zapewnić im całkowite bezpieczeństwo. Potwierdził też, że współpracują z policją w celu wyjaśnienia całej sprawy i uniknięcia podobnych incydentów w przyszłości. Po tym incydencie rozgorzała dyskusja, czy procedury bezpieczeństwa na lotniskach są wystarczające.

ZOBACZ TAKŻE: Niebezpieczne lądowanie w Grecji. Samolot przeleciał tuż nad głowami turystów 

___

RadioZET.pl/NC