Zamknij

17-latka ukradła i rozbiła niewielki samolot. Wcześniej jeździła nim po lotnisku

Redakcja
19.12.2019 14:34
17-latka ukradła i rozbiła niewielki samolot. Wcześniej jeździła nim po lotnisku
fot. Twitter/Fresno Yosemite

W Kalifornii aresztowano 17-latkę, która ukradła niewielki samolot i wjechała nim w ogrodzenie otaczające międzynarodowy port lotniczy Fresno Yosemite. Całe zdarzenia zarejestrowała kamera monitoringu na lotnisku. 

Do niecodziennego zdarzenia doszło w środę rano (18 grudnia) na terenie lotniska Fresno Yosemite w Kalifornii. 17-latka postanowiła ukraść niewielki samolot (Beechcraft King Air, model 200). "Przejażdżka" dziewczyny po płycie portu lotniczego nie trwała jednak zbyt długo. 

17-latka wjechała samolotem w ogrodzenie

Dziewczyna przedarła się przez płot lotniska, wsiadła do znajdującego się tam samolotu i odpaliła jeden z silników. Maszyna zaczęła się kręcić i jeździć po płycie lotniska, po czym uderzyła w ogrodzenie i pobliski budynek. Samolot w żadnym momencie nie oderwał się od ziemi. Maszyna została jednak poważnie uszkodzona. W czasie tego incydentu na szczęście nikt nie ucierpiał. 

Motywy działania nastolatki nie są znane. Jak podaje CNN, nie ma jednak podstaw sądzić, by 17-latka chciała dokonać aktu terroru z użyciem samolotu. Dziewczyna, tuż po zatrzymaniu przez policję, wyglądała na zdezorientowaną i nie była chętna do współpracy z funkcjonariuszami. 

Samolot, który został skradziony przez nastolatkę, należał do osoby prywatnej. Władze lotniska zapewniają, że żaden samolot pasażerski należący do linii lotniczych nie był zagrożony. Wypadek miał bowiem miejsce z daleka od komercyjnej i wojskowej strefy. 

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: rp.pl

___

RadioZETpl/NC