Zamknij

22 pasażerów z Katowic nie wpuszczono na pokład. Nie było ich na liście

Nina Czochara
30.04.2019 09:40
Wizzair
fot. Pixabay

Pracownicy Wizzaira odmówili wejścia na pokład 22 pasażerom lecącym na Teneryfę z lotniska Katowice w Pyrzowicach. Padli ofiarą oszustwa czy zwykłej pomyłki? Sprawę, dla portalu Fly4free, skomentowali przedstawiciele węgierskiej linii.

W niedzielę, 28 kwietnia, grupa pasażerów pojawiła się na lotnisku w Katowicach z biletami na lot Wizzaira na Teneryfę. W czasie odprawy na lotnisku okazało się, że danych podróżnych nie ma w systemie. Ostatecznie 22 osoby nie zostały wpuszczone na pokład, a samolot węgierskiego przewoźnika odleciał bez nich.

22 pasażerów nie poleciało na Teneryfę

Pierwotnie w "Dzienniku Zachodnim" podano informację, że pasażerowie padli ofiarą oszustwa, "kupując bilety w Krakowie od osoby, która sprzedawała fałszywki na terenie miasta". Z czasem te informacje zostały uściślone.

Grupa 22 podróżnych kupiła bilety w jednym z biur podróży w Krakowie, jednak podczas odprawy okazało się, że ich karty pokładowe są nieważne (nazwiska pasażerów nie pojawiały się w systemie), przez co nie zostali wpuszczeni na pokład samolotu. Na miejscu pojawili się policjanci z Pyrzowic, jednak sprawa została przekazana do Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Całą sprawę, dla portalu Fly4free, skomentowali przedstawiciele węgierskiej linii Wizzair:

- Wizzair potwierdza, że 28 kwietnia na lotnisku w Katowicach pojawiła się grupa 22 pasażerów bez ważnych kart pokładowych. Agent handlingowy na lotnisku zauważył, że posiadane przez pasażerów karty pokładowe są nieważne, a imiona i nazwiska pasażerów nie zostały znalezione w naszym systemie, ani na lot na Teneryfę ani na żaden inny lot Wizzaira w najbliższej przyszłości. Pasażerowie potwierdzili, że zakupili bilety w biurze podróży zlokalizowanym na Rynku Głównym w Krakowie. Aktualnie policja bada całą sprawę. Wizzair przypomina pasażerom, aby rezerwować bilety za pośrednictwem naszej strony internetowej lub aplikacji mobilnej – podano w komunikacie.

Przeczytaj także:

•  Pięć lat wiezienia za korzystanie z telefonu w czasie lotu? Pasażera może czekać surowa kara

•  Panika na pokładzie. Pilot pomylił przyciski w czasie lotu

Źródło: Dziennik Zachodni, Fly4free

___

RadioZET.pl/NC