Zamknij

Wieża widokowa w Mucznem w Bieszczadach została oddana do użytku turystów. Niezwykła konstrukcja ma 34 metry wysokości i rozciąga się z niej widok, który robi wrażenie. Miejsce to warto dopisać do listy godnych odwiedzenia.

W Mucznem w Bieszczadach otwarto 34-metrową wieżę widokową wykonaną z drewna i stali. Obiekt ten zlokalizowany jest na wzgórzu Jeleniowate i roztacza się z niego przepiękny widok. Przy dobrych warunkach z wieży można obserwować nie tylko polską, ale też ukraińską część Bieszczadów. Wejście na tę atrakcję jest bezpłatne.

34-metrowa wieża widokowa w Bieszczadach już otwarta

Kolejna atrakcja turystyczna w Bieszczadach otwarta. Tym razem chodzi o stalowo-drewnianą wieżę widokową wybudowaną przez Nadleśnictwo Stuposiany. Obiekt ten ma 34 metry wysokości i roztacza się z niego piękny widok.

Na południu widać ciąg najwyższych szczytów z Haliczem, Kopą Bukowską, grzbietem Bukowego Berda oraz połonin Caryńskiej i Wetlińskiej. Natomiast przy dobrej widoczności wzrok można zawiesić aż na Gorganach - powiedział w rozmowie z PAP rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, Edward Marszałek.

Na razie do wieży można dotrzeć od strony polany Brenzberg. Na otwarcie docelowego szlaku z odpowiednimi informacjami i oznaczeniami będziemy musieli poczekać do wiosny. Jednorazowo na wieży może przebywać 35 osób, a wejście na obiekt jest bezpłatne. Korzystać z niej można jednak tylko przy korzystnych warunkach pogodowych. Przy obfitych opadach deszczu, śniegu czy silnym wietrze wejście tutaj jest zabronione.

Podczas korzystania z tej atrakcji należy też pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności. Wieża jest wysoka i najlepiej poruszać się po niej powoli. Trzeba też pamiętać o ruchu prawostronnym i o przepuszczaniu najpierw osób, które chcą zejść z obiektu.

Wybierzecie się w to miejsce, aby popodziwiać piękne Bieszczady i położone u ich podnóża doliny?

Źródło: PAP, onet.pl