Zamknij

44-latek przyleciał do Polski na paszporcie dziecka. "Szokujące, że nikt tego nie zauważył"

Redakcja
24.09.2018 10:24
44-latek przyleciał do Polski na paszporcie dziecka
fot. YouTube/screen

44-letni mężczyzna wybrał się w podróż liniami Wizzair z Birmingham do Polski. Nikt z obsługi lotniska w Wielkiej Brytanii nie zauważył, że pasażer posługuje się zabranym przez przypadek paszportem... swojego kilkuletniego pasierba.

44-letni Matthew Sutton, przygotowując się do podróży do Polski, przez przypadek zabrał paszport swojego 4-letniego pasierba. Jego pomyłki nie zauważono również podczas odprawy na lotnisku Birmingham w Wielkiej Brytanii. Mężczyznę zatrzymano dopiero na lotnisku w Polsce.

Męczyna poleciał do Polski na postawie paszportu dziecka

O pomyłce nie wiedział również sam 44-latek. Problem pojawił się dopiero na lotnisku w Polsce, gdzie obsługa zauważyła, że na zdjęciu w dokumencie Brytyjczyka widnieje twarz dziecka. Nazwisko również się nie zgadzało. Matthew Suttona ostatecznie wpuszczono do kraju po tym, jak córka przesłała za pomocą Snapchata zdjęcie właściwego dokumentu, a on na lotnisku okazał prawo jazdy.

 - To była całkowicie moja wina, że wziąłem ze sobą niewłaściwy dokument, ale szokujące jest to, że nikt mi go nie odebrał – komentował sprawę mężczyzna.

Gorzej było z powrotem do Anglii, gdyż władze zadecydowały, że nie wpuszczą mężczyzny do kraju bez okazania paszportu w formie papierowej. Ostatecznie 44-latek musiał zapłacić 150 funtów (prawie 700 zł) za kuriera, który w trybie przyspieszonym miał dostarczyć mu paczkę z dokumentem.

- Na początku bardzo nas to śmieszyło, ale potem byliśmy przerażeni i zniesmaczeni tą paskudną pomyłką – powiedział Matthew. – Naprawdę trzeba zająć się zwiększeniem poziomu bezpieczeństwa, bo ta sytuacja pokazuje, jak łatwo można dostać się na pokład samolotu za pomocą sfałszowanego paszportu. Przecież mogłem być kimkolwiek – dodaje.

Po zaistniałym incydencie Wizzair przypomina wszystkim klientom, aby upewnili się, że posiadają niezbędne i ważne dokumenty podróżne wymagane przez kraje do i z których podróżują.

Przeczytaj także:

Kobieta poleciała samolotem... używając paszportu swojego męża

• Była jedyną pasażerką w całym samolocie! Jak to możliwe?

Źródło: wp.pl

___

Radio