Zamknij

5-letni Arek znowu w Tatrach. Niepełnosprawny chłopiec zdobył Dolinę Chochołowską

Redakcja
18.04.2018 11:29
5-letni Arek na wózku
fot. Facebook/Tatromaniak

Niepełnosprawny Arek już kilka miesięcy temu podbił serca internautów po tym, jak zdobył Morskie Oko. Gdy inni jechali ciągniętymi przez konie bryczkami, 5-latek z pomocą mamy, pokonał szlak na wózku inwalidzkim. Tym razem chłopiec pojawił się w Dolinie Chochołowskiej. 

O 5-letnim Arku zrobiło się głośno, gdy w sieci pojawiły się zdjęcia z wyprawy nad słynny tatrzański staw. Niepełnosprawny chłopiec pokonał wtedy 9-kilometrową trasę z Palenicy Białczyńskiej do Morskiego Oka. Jego wyprawa nie była z pewnością łatwa, ale zakończyła się powodzeniem. 

5-letni Arek
fot. Facebook/Tatromaniak

Zobacz także

5-letni Arek zdobył Dolinę Chochołowską

Chłopiec po raz kolejny pojawił się w Tatrach. Tym razem odwiedził Polanę Chochołowską, gdzie miał okazję podziwiać kwitnące krokusy. Wyprawa do Doliny Chochołowskiej nie była łatwa, a nawet trudniejsza niż Morskie Oko. Szlak do tatrzańskiego stawu pokryty jest bowiem asfaltem, natomiast do doliny prowadzi w dużej części kamienisty szlak. 

Pod wpisem na Facebooku pojawiło się mnóstwo komentarzy:

"Super Brawo! Z przyjemnością sam bym się przeszedł u jego boku. Osobne brawa dla rodziców którzy zaszczepiają miłość do gór", "Wielki szacunek. Jestem pod dużym wrażeniem tak dzielnej postawy", "Dzielny chłopiec, udowadnia wszystkim ze nie warto rezygnować z marzeń".

___

RadioZET.pl/NC