Zamknij

Podróże z dreszczykiem. Oto 6 najbardziej mrocznych atrakcji turystycznych

Nina Czochara
26.06.2019 16:37
Kościół Duchów w Czechach
fot. Shutterstock

Jezioro Szkieletów, Las Samobójców czy Kościół Duchów — to początek listy najbardziej mrocznych atrakcji, które znajdują się w różnych zakątkach świata. Te przerażające miejsca przyciągają każdego roku turystów spragnionych wrażeń i dreszczyku emocji. 

1. Aokigahara, czyli Las Samobójców

Aokigahara, nazywana czasem „morzem drzew”, owiana jest szczególnie złą sławą. Wszystko dlatego, że na terenie tego mrocznego lasu dochodzi do bardzo dużej liczby samobójstw (nawet stu rocznie).

Las samobójców
fot. Shutterstock

Uznaje się, że jest to jedno z najpopularniejszych wśród samobójców miejsc, zaraz po słynnym moście Golden Gate w San Francisco. Gęsto porośnięty drzewami teren jest obecnie regularnie patrolowany przez wolontariuszy.

Zobacz także

2. Kościół Duchów w Czechach

To prawdopodobnie najbardziej przerażający kościół na świecie. We wnętrzach wiekowej, zniszczonej świątyni można zobaczyć siedzących nieruchomo wiernych odzianych w białe szaty. Na pierwszy rzut oka przypominają… duchy.

Kościół duchów - Czechy
fot. Flickr

W rzeczywistości mroczne postacie są dziełem lokalnego artysty, który – chcąc uratować świątynię przed rozbiórką – wypełnił jej wnętrze białymi postaciami (wykonanymi z gipsowych form). Całość prezentuje się naprawdę mrocznie. Dodatkowo „duchy” po zmroku są podświetlane, co tylko potęguje niesamowite wrażenie. Obecnie kościół w Czechach przyciąga turystów z całego świata.

3. Wyspa Lalek w Meksyku

Isla de la Munecas, czyli Wyspa Lalek, położona jest na wschodnich obrzeżach miasta Meksyk. Miejsce to, jak sama nazwa wskazuje, pełne jest lalek poprzybijanych do drzew.

Wyspa Lalek - Meksyk
fot. Flickr

Upływ czasu oraz warunki atmosferyczne sprawiły, że te dziecięce zabawki wyglądają naprawdę mrocznie. Zaczęły one pojawiać się na drzewach około 50 lat temu w celu odpędzenia złych duchów.

Zobacz także

4. Czarnobyl – strefa zamknięta

W ostatnim czasie to coraz popularniejszy kierunek turystyczny. Zamknięta strefa wokół Czarnobyla – dzieląca się na część ukraińską i białoruską – przyciąga wielbicieli mrocznych atrakcji. Po awarii elektrowni w 1986 roku na terytorium białoruskie spadły ogromne ilości radioaktywnych pyłów.

Czarnobyl
fot. Shutterstock

Szacuje się, że aż 23 procent terytorium tego państwa uległo skażeniu. Z wielu wiosek i miasteczek wysiedlono wówczas ponad 22 tysięcy mieszkańców. Przez kilkadziesiąt lat miejsce to było całkowicie odcięte od świata. Dopiero niedawno zostało otwarte dla turystów. 

5. Nawiedzony dom pani Winchester

To jeden z najbardziej niezwykłych, a zarazem najbardziej mrocznych domów w Stanów Zjednoczonych. Winchester Mystery House jest nieukończoną rezydencją Sary Winchester, wdowy po Williamie Winchesterze. Budowę obiektu rozpoczęto w 1884 roku.

Nawiedzony dom Winchester
fot. Flickr

Miejsce to słynie z niezwykłych elementów architektonicznych, m.in. schodów prowadzących donikąd, drzwi balkonowych bez balkonów, 160 pokoi i tajemniczych przejść. Pani Winchester wierzyła, że dom uchroni ją przed duchami i śmiercią – będzie żyć, póki będzie trwała budowa. Dom uchodzi za nawiedzony i jest jedną z atrakcji turystycznych Kalifornii.

6. Roopkund, czyli „Jezioro Szkieletów”

Polodowcowe jezioro Roopkund znajduje się na terenie indyjskiego stanu Uttarakhand. Miejsce to odkrył w 1942 roku jeden ze strażników leśnych. W czasie spaceru dostrzegł wystające z zamarzniętej wody ludzkie szkielety – w trakcie pierwszych prac odkryto, że było ich ponad dwieście.

Jezioro Szkieletów
fot. Shutterstock

W 2004 roku grupa archeologów i patologów ustaliła, że szkielety pochodzą z IX wieku naszej ery. Obrażenia na czaszkach wskazywały, że wszystkie osoby zginęły od takiego samego uderzenia w głowę. W trakcie dalszych badań ujawniono, że za ich śmierć odpowiadało najprawdopodobniej potężne gradobicie, przed którym ludzie nie potrafili wówczas w żaden sposób się ochronić.

Zobacz także

___

RadioZET.pl/NC