Zamknij

Agresywni pasażerowie wyrzuceni z samolotu easyJet. Musiała interweniować policja

Nina Czochara
04.11.2019 12:09
Samolot easyjet
fot. Flickr

Dwóch pasażerów linii easyJet musiało opuścić pokład samolotu w asyście funkcjonariuszy policji. Mężczyźni awanturowali się w czasie startu maszyny. Byli na tyle agresywni, że pilot podjął decyzję o przerwaniu manewru startu. 

Samolot linii easyJet miał wystartować z lotniska w Manchesterze do Amsterdamu. Niedługo po wejściu na pokład dwóch pasażerów rozpoczęło głośną awanturę. Z każdą chwilą mężczyźni stawali się coraz bardziej agresywni. Załoga samolotu musiała bardzo szybko interweniować. 

EasyJet. Policja wyprowadziła dwóch pasażerów

Pilot samolotu podjął decyzję o przerwanie manewru startu jeszcze w czasie kołowania. Pracownicy easyJet stwierdzili, że podróż z tak agresywnymi mężczyznami będzie niekomfortowa i niebezpieczna dla osób obecnych na pokładzie. Kapitan poinformował pasażerów o zmianie planów i zawrócił maszynę.

- Chociaż takie incydenty są rzadkie, traktujemy je bardzo poważnie, nie tolerujemy obraźliwych i groźnych zachowań w samolocie - podkreślił rzecznik brytyjskich linii easyJet.

Po zatrzymaniu maszyny na pokład weszło dwóch funkcjonariuszy policji, którzy wyprowadzili agresywnych mężczyzn. Niestety lot nie mógł być kontynuowany zaraz po "pozbyciu" się dwójki awanturników. Sprawa była na tyle poważna, że wszyscy podróżni musieli opuścić pokład. 

Na czas badania incydentu pasażerowie czekali w terminalu lotniska w Manchesterze. Po 2,5 godzinie opóźnienia samolot wystartował i szczęśliwie dotarł do Amsterdamu.

ZOBACZ TAKŻE:

•  Awaryjne lądowanie samolotu easyJet. Siedmiu pasażerów wyrzuconych z pokładu

•  Wieczór panieński na pokładzie Ryanaira. Pasażerowie oburzeni

Źródło: mirror.co.uk

___

RadioZET.pl/NC