Zamknij

Agresywny pasażer chciał wejść do kabiny pilotów. Konieczne było awaryjne lądowanie

08.03.2021 09:17
Pokład samolotu
fot. Shutterstock

Samolot linii Air France musiał awaryjnie lądować w stolicy Bułgarii. Wszystko z powodu agresywnie zachowującego się pasażera, który stwarzał zagrożenie na pokładzie. Mężczyzna zaatakował załogę i próbował wejść do kabiny pilotów.

Do incydentu doszło w sobotę (6 marca) w czasie rejsu francuskiej linii z Paryża do Delhi w Indiach. Lot musiał zostać przerwany awaryjnym lądowaniem w Bułgarii około godziny 17 czasu lokalnego z powodu agresywnego pasażera. 

Bułgaria. Niebezpieczny incydent na pokładzie samolotu

Jak podają lokalne media, mężczyzna niedługo po starcie samolotu miał zaatakować personel pokładowy oraz "uderzać w drzwi do kabiny pilotów z zamiarem wejścia". Kapitan maszyny podjął decyzję o lądowaniu w Sofii. 

Bułgarska prokuratura przekazała, że sprawcą zamieszania w czasie rejsu był obywatel Indii. Według policji pasażer nie był pod wpływem alkoholu i nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. 

Po awaryjnym lądowaniu agresywny mężczyzna został zatrzymany na 72 godziny. Według informacji agencji EFE pasażer za narażanie bezpieczeństwa podróżnych w czasie rejsu może usłyszeć zarzuty, które wiążą się z karą 5-10 lat więzienia.

Po tym, jak obywatel Indii opuścił pokład i został przekazany w ręce funkcjonariuszy policji, samolot Air France wyruszył w dalszą podróż do Delhi.

Źródło: Reuters, PAP