Zamknij

Agresywny pasażer w samolocie Ryanaira. Groził, że wszystkich zabije

Nina Czochara
13.05.2019 10:56
Ryanair
fot. Flickr

Na pokładzie samolotu linii Ryanair doszło do niebezpiecznego incydentu. Jeden z pasażerów zaczął się awanturować i groził innym osobom na pokładzie, że je „pozabija”. Konieczna była interwencja policji.

Do zdarzenia doszło w czasie lotu linią Ryanair z Manchesteru na jedną z Wysp Kanaryjskich – Gran Canarię. Agresywny pasażer krzyczał na innych uczestników lotu i rzucał w nich przedmiotami. W pewnym momencie zaczął krzyczeć, że „wszystkich pozabija”. 

Chciał uderzyć stewardesę gaśnicą

Jak podają świadkowie zdarzenia, mężczyzna zachowywał się bardzo agresywnie. Najpierw zaczął krzyczeć na pasażerów i personel pokładowy. Następnie chciał uderzyć stewardesę gaśnicą i otworzyć drzwi samolotu w czasie lotu. 

Sytuację próbowali opanować sami pasażerowie. Mężczyzna nie dawał jednak za wygraną – obrażał i groził interweniującym. W pewnym momencie padły bardzo niepokojące słowa. „Nie żartuje, zabije każdego z was” – usłyszały osoby lecące Ryanairem. Kilku osobom udało się ostatecznie obezwładnić niebezpiecznie zachowującego się mężczyznę i opanować stresującą dla wszystkich uczestników lotu sytuację – podaje brytyjski dziennik „The Sun”. 

Pasażer, tuż po wylądowaniu na Gran Canarii, został przekazany w ręce funkcjonariuszy. Władze linii lotniczych poinformowały, że mężczyzna ma dożywotni zakaz korzystania z ich usług.

– Załoga lotu z Manchesteru na Gran Canaria poprosiła policję o lądowanie po tym, jak pasażer stał się uciążliwy w połowie lotu. Bezpieczeństwo i komfort naszych klientów, załogi i samolotu to nasz priorytet. Pasażerowi zakazano latania z Ryanairem. Reszta to już sprawa lokalnej policji – napisał rzecznik prasowy linii lotniczej.

Przeczytaj także:

 Awantura na pokładzie. Pasażerka wpadła w szał, bo nie dostała napoju

 Chwile grozy w czasie turbulencji. 14 rannych pasażerów 

Źródło: o2.pl

___

RadioZET.pl/NC