Zamknij

Loty tylko dla zaszczepionych przeciw COVID-19. Tania linia lotnicza wprowadza nowe zasady

07.10.2021 11:54
AirAsia. Loty tylko dla zaszczepionych przeciw COVID-19. Tania linia wprowadza restrykcje
fot. SHUTTERSTOCK

Kolejny przewoźnik, tym razem tania linia lotnicza AirAsia, wprowadza nowe przepisy. Od teraz na pokład wpuszczeni zostaną wyłącznie zaszczepieni przeciw koronawirusowi pasażerowie. Szczegółowe informacje poniżej.

Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy o nowozelandzkich narodowych liniach lotniczych Air New Zealand, które ogłosiły, że na pokład ich samolotów będą mogli wejść wyłącznie zaszczepieni pasażerowie. Takie restrykcje obowiązywać będą wszystkich dorosłych (powyżej 18. roku życia) podczas lotów międzynarodowych.

Przypomnijmy, że wcześniej na taki krok zdecydował się australijski przewoźnik - Quantas. Była to pierwsza linia lotnicza na świecie, która wprowadziła tego typu obostrzenia. 

AirAsia. Loty tylko dla zaszczepionych przeciw COVID-19

Teraz do tego grona dołączył kolejny przewoźnik - AirAsia. Malezyjska grupa tanich linii lotniczych przekazała w środę (6 października), że wszyscy dorośli pasażerowie muszą być zaszczepieni przeciw COVID-19. Z kolei osoby poniżej 18. roku życia, które nie przyjęły preparatu, będą musiały podróżować w asyście zaszczepionych członków rodziny. 

Restrykcje wchodzą w życie natychmiastowo. Nowa polityka AirAsia poprzedza wznowienie przez linię lotów krajowych i międzynarodowych.

Warto w tym miejscu także wspomnieć, że do sierpnia br. wszyscy pracownicy malezyjskiej linii zostali w pełni zaszczepieni.

AirAsia cały czas zachęca pasażerów do dokonywania odprawy na samolot poprzez aplikację w telefonie, by jeszcze bardziej ograniczyć fizyczny kontakt pomiędzy personelem a turystami.

Pod koniec sierpnia i na początku września w Malezji notowano średnio ponad 20 tys. nowych infekcji dziennie. We wrześniu liczba zgonów biła rekordy i należała do najwyższych (w odniesieniu do liczby mieszkańców) na świecie.

RadioZET.pl/PAP