Zamknij

Airbnb wprowadza nową funkcję. Znacznie ułatwi podróżowanie

26.02.2021 14:54
Podróżowanie
fot. Shutterstock

Popularna platforma proponuje swoim klientom nową opcję, która znacznie wpłynie na łatwość wyszukiwania noclegów. Na czym polega udogodnienie, z którego już można korzystać? Koniecznie sprawdźcie.

Airbnb to serwis internetowy umożliwiający wynajem lokali od osób prywatnych. Platforma powstała w 2008 roku i od samego początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem osób na całym świecie. Portal od zawsze był prosty w użytkowaniu i intuicyjny, ale zmiana, którą ostatnio w nim wprowadzono, zdecydowanie ułatwi podróżowanie.

Teraz możecie zaznaczyć w wyszukiwarce noclegów nie tylko konkretną datę wyprawy, ale także jej elastyczny przedział - weekend, tydzień czy wybrane 30 dni. Jeżeli interesuje was wyjazd w konkretnym miesiącu, ale nie robi wam różnicy, który to będzie tydzień, będziecie mogli śmiało przefiltrować wyniki wyszukiwania właśnie pod tym kątem.

Airbnb wprowadza nową funkcję. Znacznie ułatwi podróżowanie

Airbnb zaskoczyło swoich użytkowników zupełnie nową funkcją. Portal postanowił ułatwić im elastyczne podróżowanie. Co to oznacza w praktyce? W wyszukiwarce, którą znajdziecie na stronie platformy, można teraz skorzystać z opcji o nazwie "elastyczne daty". Dzięki niej nie musicie zaznaczać konkretnych terminów, w których miałby się odbyć wasz urlop.

Taka funkcja pozwala znaleźć przyjemny nocleg bez względu na porę - do dostępności dostosujecie się sami. Jak wygląda teraz wyszukiwanie miejsca do spania w serwisie Airbnb? W wyszukiwarce zaznaczacie interesujące was miasto, wybieracie zakres dat, określacie, czy interesują was weekendy, tygodnie, a może miesiące i podajecie liczbę gości. Następnie platforma wyszukuje dla was ciekawe miejsca, a wy dopasowujecie swój termin wyjazdu.

Uruchomienie takiej opcji w czasach pandemii jest doskonałym rozwiązaniem. Podróżnicy stali się bardzo elastyczni i zależy im na wyjeździe ogólnie, a nie na konkretnych datach wyprawy. W dodatku zmieniające się jak w kalejdoskopie obostrzenia mogą pokrzyżować nam plany - wówczas dobrze jest mieć możliwość przesunięcia wyjazdu o kilka dni.

Co o tym sądzicie?

airbnb
fot. Materiały prasowe Airbnb

Źródło: Fly4free