Zamknij

Alarm na lotnisku w Modlinie. Ewakuowano kilkudziesięciu pasażerów

19.10.2021 12:05
Alarm na lotnisku w Modlinie. Ewakuowano kilkudziesięciu pasażerów
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/EASTNEWS

W zeszły piątek funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin otrzymali informację o podejrzanym bagażu pozostawionym bez opieki na parkingu przed wejściem na tamtejsze lotnisko. Konieczna była ewakuacja 40 osób.

Jak czytamy na stronie Straży Granicznej, incydent miał miejsce w piątek 15 października przed terminalem MPL Warszawa-Modlin.

Alarm na lotnisku w Modlinie. Ewakuowano kilkudziesięciu pasażerów

W godzinach wieczornych funkcjonariusze otrzymali informację o podejrzanym bagażu pozostawionym bez opieki. Walizka znajdowała się na parkingu warszawskiego lotniska Modlin, na wysokości strefy przylotów. Na miejsce natychmiast wezwano funkcjonariuszy-pirotechników z Interwencyjnego Zespołu Minersko-Pirotechnicznego Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin.

Okazało się, że podejrzana walizka jest grafitowa i nie ma żadnej zawieszki. Z zewnątrz trudno było także stwierdzić, co znajduje się w środku. Aby ustalić właściciela porzuconego bagażu, zaczęto wypytywać osoby znajdujące się w pobliżu. Ponadto nadano specjalne komunikaty przez rozgłośnie. Nikt jednak nie zgłosił się po walizkę. 

W związku z tym funkcjonariusze postanowili przeprowadzić ewakuację około 40 osób, a następnie rozpoznanie pirotechniczne podejrzanego bagażu. Wyznaczono strefę zagrożenia, która obejmowała halę ogólnodostępną w części przylotów wraz z nitkami dojazdowymi do terminala oraz strefę parkingu.

Służby ratunkowe przystąpiły do sprawdzania porzuconego bagażu. Okazało się, że walizka nie stanowi zagrożenia, a wewnątrz znajdują się wyłącznie rzeczy osobiste. Czynności minersko-pirotechniczne nie spowodowały opóźnień w operacjach lotniczych.

Nadal nie znaleziono właściciela bagażu.

RadioZET.pl/nadwislanski.strazgraniczna.pl