Zamknij

Alarm pożarowy i awaryjne lądowanie samolotu. Ewakuowano 188 pasażerów

Redakcja
06.03.2019 10:13
Ewakuacja samolotu Air China
fot. Twitter/ChinaAviationReview

Z powodu fałszywego alarmu przeciwpożarowego, samolot linii Air China musiał awaryjnie lądować w Rosji. Konieczna była ewakuacja 188 pasażerów oraz załogi samolotu. 

Do zdarzenia doszło 4 marca podczas rejsu samolotu linii Air China z Pekinu do Los Angeles. W pewnym momencie w kokpicie pilotów rozległ się alarm. Czujniki wskazywały, że w ładowni wybuchł pożar. Kapitan natychmiast zgłosił prośbę o zgodę na awaryjne lądowanie na lotnisku Anadyr w Rosji.

Awaryjne lądowanie samolotu w Rosji

Przebywający na pokładzie pasażerowie, tuż po wylądowaniu w Rosji, otrzymali nakaz natychmiastowej ewakuacji z powodu zagrożenia pożarem w ładowni. Jak podają świadkowie zdarzenia, na pokładzie wybuchła panika. Jeden z pasażerów przyznał, że stewardesa tuż po otworzeniu drzwi ewakuacyjnych,  krzyczała: "Zostawcie wszystko, samolot zaraz eksploduje".

Na szczęście udało się sprawnie ewakuować 188 pasażerów oraz członków załogi. Akcji ewakuacyjnej towarzyszyły służby ratownicze lotniska. Nikt nie odniósł obrażeń.

Maszynę natychmiast poddano szczegółowej inspekcji. Okazało się, że nie ma żadnych śladów pożaru w ładowni samolotu. Teraz specjalna komisja próbuje ustalić, dlaczego włączył się alarm pożarowy w samolocie.

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: dailymailtravel.com

___

RadioZET.pl/NC