Zamknij

Alarm turystyczny w Tajlandii. MSZ ostrzega przed burzą tropikalną Pabuk

Redakcja
04.01.2019 10:01
Tajlandia - Ko Samui
fot. Shutterstock

W związku ze zbliżającą się do południowych prowincji Tajlandii burzą tropikalną Pabuk Ambasada RP w Bangkoku uprzejmie prosi obywateli polskich przebywających na tych terenach o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do zaleceń miejscowych służb porządkowych - czytamy na stronie MSZ. 

W Tajlandii zarządzono ewakuację plaż i nadbrzeżnych zabudowań turystycznych w związku ze zbliżaniem się pierwszej od 30 lat burzy tropikalnej Pabuk. Może ona powodować obfite opady deszczu, powodzie, silny wiatr i wysokie fale na wodach Zatoki Tajlandzkiej i Morza Andamańskiego. 

Tajlandia: ostrzeżenie MSZ dla turystów

Pabuk zbliża się do południowych rejonów Tajlandii, wiatr ma prędkość 40 kilometrów na godzinę. Miejscowi meteorolodzy przewidują, że fale prawdopodobnie osiągną wysokość od 3 do 5 metrów.

Według Malezyjskich Służb Meteorologicznych zagrożonych jest kilkanaście prowincji Tajlandii, w tym: Chumpon, Surat Thani, Krabi, Phuket, Nakhon Si Thammarat, Narathiwat, Pathalung, Pattani, Songkhla, Satun, Trang, Yala. Burza tropikalna ma uderzyć tuż przed południem czasu obowiązującego w Polsce.

W związku z sytuacją pogodową występują utrudnienia komunikacyjne. Odwołuje się kolejne loty, m.in. na popularną wyspę Ko Samui. Wstrzymano też połączenia promowe. Ewakuowano okoliczne platformy wydobywcze ropy naftowej. 

Trudne warunki pogodowe na południu Tajlandii mogą utrzymać się przez kilka dni. Aktualne informacje można śledzić w mediach oraz na stronie Thai Meteorological Department pod adresem: https://www.tmd.go.th/en.

Przeczytaj także:

• Turyści uciekają, linie odwołują loty. Zbliża się śmiertelnie niebezpieczna burza

• MSZ ostrzega polskich turystów. „Trwa największa wymiana ognia od lat”

• Ostrzeżenia MSZ dla turystów. Sprawdź, których miejsc lepiej unikać 

Źródło: msz.gov.pl

___

RadioZET.pl/NC