Zamknij

Alaska będzie szczepić turystów. Program bezpłatnych szczepień rusza już 1 czerwca

28.04.2021 15:05
Alaska
fot. Shutterstock

Amerykański stan wpadł na oryginalny pomysł. Już od czerwca turyści będą mogli bezpłatnie zaszczepić się tu przeciw COVID-19. O takiej decyzji poinformował ostatnio gubernator Alaski, Mike Dunleavy.

Już jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że Malediwy wpadły na pomysł, jak zachęcić ludzi do tego, żeby podróżowali w ich strony. Egzotyczny kraj zamierza w tym celu wdrożyć program wakacji, w ramach którego przy okazji będzie można się zaszczepić przeciw koronawirusowi.

Wygląda na to, że na podobny pomysł wpadła Alaska. Amerykańskiemu stanowi przyświeca jednak jeszcze jedna myśl - jest tu na tyle dużo szczepionek, że mogą pozwolić sobie na podanie ich turystom, którzy będą wlatywali do regionu albo z niego wylatywali. Zobaczcie, jakie warunki trzeba spełnić, aby się załapać na ten pomysł.

Alaska będzie szczepić turystów. Program bezpłatnych szczepień rusza już 1 czerwca

Już od 1 czerwca Alaska zamierza szczepić turystów na koronawirusa. Amerykański region chce w ten sposób rozkręcić branżę podróżniczą, a do tego chce rozsądnie wykorzystać szczepionki, które są tu dostępne. Decyzją o wdrożeniu takiego programu podzielił się sam gubernator stanu.

Chodzi o to, że mamy dostęp do szczepionek, więc dlaczego ich nie użyć? Tak więc mówimy naszym turystom - jeśli po 1 czerwca przyjedziesz na Alaskę otrzymasz bezpłatną szczepionkę - powiedział Mike Dunleavy.

Wygląda więc na to, że już od 1 czerwca turyści, którzy będą przybywali do stanu samolotami na jedno z 4 największych lotnisk - Anchorage, Juneau, Ketchikan i Fairbanks - lub z nich wylatywali, będą mogli zaszczepić się przeciw COVID-19.

W ten sposób władze rejonu chcą rozruszać turystykę, która mocno ucierpiała w pandemii. Do tej pory podróżnicy docierali na Alaskę głównie drogą morską za pomocą statków wycieczkowych. Od kiedy te zostały wstrzymane, brakuje tu ludzi z zewnątrz.

Testy turystyki szczepionkowej na Alasce ruszają jeszcze w kwietniu i potrwają 5 dni. W ten sposób można będzie oszacować zainteresowanie pomysłem.

Źródło: Wakacyjni Piraci