Zamknij

American Airlines otwiera bezpośrednią trasę z Krakowa do Chicago

Nina Czochara
08.08.2019 15:48
Chicago
fot. pixabay

Linie lotnicze American Airlines uruchomią w maju przyszłego roku pierwsze połączenia z Krakowa do Chicago. Amerykański przewoźnik będzie latał do stolicy Małopolski sezonowo, pięć razy w tygodniu. 

Połączenie do Krakowa jest jednym pięciu nowych destynacji z USA ogłoszonych przez American Airlines, obok Casablanki, Tel AwiwuBudapesztu i Pragi. Amerykańskie samoloty będą latały do stolicy małopolski z lotniska Chicago-O’Hare.

Sezonowa trasa z Krakowa do Chicago

Amerykański przewoźnik poinformował, że od 7 maja do 23 października 2020 roku uruchomi trasę z Krakowa do Chicago. Połączenia będą realizowane w tym okresie pięć razy w tygodniu samolotami Boeing 787-9 Dreamliner, czyli takimi, których na trasach transatlantyckich używa także LOT. 

Cztery z pięciu nowych tras American Airlines będą obsługiwane wyłącznie w sezonie letnim. Na stałe uruchomione zostanie tylko połączenie z Tel Awiwem. Bilety w sprzedaży będą dostępne od 12 sierpnia bieżącego roku. 

Nowe trasy American Airlines:
  • Lotnisko Dallas-Fort Worth (DFW) – Tel Awiw (TLV)
  • Lotnisko Filadelfia (PHL) – Casablanca (CMN)
  • Lotnisko Chicago (ORD) – Kraków (KRK)
  • Lotnisko Chicago (ORD) – Budapeszt (BUD)
  • Chicago (ORD) – Praga (PRG)
American Airlines
fot. Flickr

Połączenie z Krakowa do Chicago obsługuje obecnie polski narodowy przewoźnik PLL LOT. W tegorocznym sezonie letnim częstotliwość tych lotów została zwiększona z dwóch do trzech tygodniowo. 

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów. W zeszłym roku lotnisko odprawiło blisko 6,8 mln pasażerów, na obecny rok zaplanowano wzrost o niemal milion pasażerów. 

ZOBACZ TAKŻE:

•  Mosbacher ponawia obietnicę: Wizy dla Polaków zostaną zniesione

•  Niespodzianka od LOT. Polski przewoźnik poleci na Sri Lankę

Źródło: Gazeta Wyborcza

___

RadioZET.pl/NC