Zamknij

Linie American Airlines pomyliły Kraków z Gdańskiem. Wpadka linii lotniczych

Redakcja
09.01.2020 12:44
Gdańsk
fot. Shutterstock

Linie American Airlines uruchomią w tym roku połączenie z Chicago do Krakowa. Przewoźnik rozpoczął już kampanię reklamową, która wywołała spore zamieszanie. Na billboardzie promującym nowe połączenie Kraków zilustrowano... panoramą Gdańska.

Nowa trasa z lotniska O'Hare w  Chicago do Krakowa ruszy 7 maja. To właśnie w okolicach amerykańskiego portu lotniczego pojawiła się niedawno reklama, która okazała się sporym faux-pas dla American Airlines.

Linie promują Kraków zdjęciami Gdańska

Zdjęcie widoczne na billboardzie przedstawia główne miasto w  Gdańsku, ale opatrzone jest podpisem... "Nonstop to Kraków". 

- Na początku grudnia gościliśmy przedstawicieli American Airlines przez trzy dni. Zamierzamy zareagować w sprawie pomyłki, aby Kraków był właściwie przedstawiany za granicą - powiedział w rozmowie z LoveKrakow.pl pełnomocnik prezydenta, Robert Piaskowski. Dodał, że jest w kontakcie z przedstawicielami nowojorskiego ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej.

Zobacz także

Niefortunny spot reklamowy

To już kolejna wpadka American Airlines związana z Krakowem. W sierpniu ubiegłego roku amerykański przewoźnik wyemitował spot reklamowy, w którym stolicę Małopolski przedstawiano jako idealne miejsce do... picia wódki. Nagranie wywołało burzę w komentarzach.

Po miesiącu Amerykanie odpowiedzieli, że "serdecznie przepraszają za to, że mieszkańcy Krakowa mogli poczuć się urażeni filmem zamieszczonym w mediach społecznościowych, anonsującym nowe połączenie".

Zobacz także

Źródło: onet.pl, wprost.pl

___

RadioZET.pl/NC