Zamknij

Anglia znosi kwarantannę dla turystów z UE i USA. Zmiany obejmą jedną grupę osób

29.07.2021 09:07
Anglia
fot. Shutterstock

Brytyjski rząd podjął decyzję dotyczącą kwarantanny dla turystów z krajów UE i Stanów Zjednoczonych. Już niebawem zaszczepieni będą mogli dostać się do Anglii bez konieczności odbywania kwarantanny. Wciąż jednak będą musieli spełnić jeden warunek.

Mamy dobrą wiadomość dla tych, którzy od dawna planują wyprawę do Anglii. Otóż tutejsze władze wreszcie podjęły decyzję o poluzowaniu obostrzeń. I choć dotyczy to zaszczepionych osób, zmiana jest bardzo duża.

Już niedługo turyści z krajów UE oraz USA, którzy się zaszczepili, będą mogli wjechać do Anglii bez konieczności odbywania 10-dniowej kwarantanny. Niestety wciąż będzie obowiązywał ich wymóg wykonania dwóch testów na koronawirusa.

Anglia znosi kwarantannę dla turystów z UE i USA. Zmiany obejmą jedną grupę osób

Władze Anglii podjęły decyzję dotyczącą wpuszczania turystów na terytorium kraju. Już 2 sierpnia wejdą w życie nowe zasady, które znacznie ułatwią podróżowanie wszystkim chętnym na wyjazd do tego państwa. Otóż brytyjski rząd zdecydował o zniesieniu kwarantanny dla zaszczepionych osób z krajów UE i USA.

Podróżujący z UE i USA do Anglii, którzy zaszczepili się przeciw koronawirusowi, nie będą musieli odbywać po przylocie 10-dniowej kwarantanny. Wciąż jednak obowiązywać ich będzie zasada wykonania dwóch testów na COVID-19. Jeden będą musieli zrobić jeszcze przed wylotem, a kolejny drugiego dnia pobytu.

Zmiany zostały zatwierdzone przez rząd i wejdą w życie już 2 sierpnia. Co ciekawe, dokumentem, który ułatwi podróżowanie zaszczepionym, będzie w Anglii także unijny certyfikat COVID.

Przypominamy, że od początku pandemii koronawirusem w Wielkiej Brytanii zaraziło się ponad 5,7 mln osób, z czego ponad 129 tys. zmarło. Na szczęście sytuację w kraju poprawił program szczepień, z którego do tej pory skorzystało 60 proc. osób kwalifikujących się do przyjęcia preparatu.